Subpage slide
Jestem Uczniem Jestem Rodzicem Jestem Kandydatem

Agresja zbrojna na Polskę we wrześniu 1939 r.

17 września 2018 | Agencja magico

17 września, to data niezwykle ważna w historii naszego narodu. 79 lat temu, po napaści Niemiec, Polska musiała zmierzyć się z kolejnym wrogiem, który brutalnie przekroczył wschodnią granicę naszej Ojczyzny. Oddając hołd bohaterom walczącym z Armią Czerwoną, uczniowie ZSP Nr 2 przygotowali apel upamiętniający wrześniowe wydarzenia.

 

Młodzież zaangażowana w uroczystość, wyrecytowała przejmujące i pełne powagi utwory poetyckie. Zebrani otrzymali także wspaniałą lekcję historii od Pana Zbigniewa Paszkiewicza ? Przewodniczącego Koła Związku Sybiraków w Stalowej Woli, który nawiązując do własnych doświadczeń wojennych, podkreślił wagę pamięci o tragicznych wydarzeniach i bohaterach narodowych. Uroczystość zakończona została utworem Miasto 44 w wykonaniu Klaudii Latawiec, której akompaniowała Weronika Ogonowska i Jakub Myszka.

Uroczystość 17 września przygotowali uczniowie: Wiktoria Giemza, Dominik Broda, Urszula Stój, Laura Szuba, Marek Kulka, Adrian Tonderys, Jakub Hanejko, Piotr Liskowicz pod opieką nauczycieli języka polskiego i historii: Anny Blachy i Iwony Szewc.

 

Zobacz inne wpisy

Warsztaty z Wędrującym Filmoznawcą

02 marca 2021 | Dariusz Smolarek

W dniu 1 marca 2021r. odbyły się warsztaty  filmowe online z Wędrującym Filmoznawcą  panem Mateuszem Wiskulskim na temat:...

Z przyjemnością informujemy, że w tym roku szkolnym uczennice z klas 2Dg i 2Fp (grupa technik przemysłu mody) wzięły udział...

Morsowanie w klasach 1TP i 2Fg

24 lutego 2021 | Dariusz Smolarek

W dniu 15 lutego 2021 roku odbyła się lekcja wychowawcza on-line na kąpielisku Nasze Piaski w Pysznicy. Tematem zajęć były...

Ta strona używa cookie i innych technologii. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.