Subpage slide
Jestem Uczniem Jestem Rodzicem Jestem Kandydatem

14 listopada 2018 | Agencja magico

SZKOŁA BRANŻOWA - MONTER ZABUDOWY I ROBÓT WYKOŃCZENIOWYCH W BUDOWNICTWIE

 

Informacje o zawodzie

 

Monter zabudowy i robót wykończeniowych w budownictwie to fachowiec, który posiada szeroką wiedzę na temat różnorodnych technik wykończenia budynków,  zna ich właściwości techniczne i co najważniejsze - potrafi je profesjonalnie wykonać. To od jego praktycznych umiejętności i wiedzy teoretycznej zależy wysoka jakość robót przy realizacji konkretnego obiektu budowlanego. Taka odpowiedzialność jednoznacznie podnosi rangę zawodu. Monter zabudowy i robót wykończeniowych to zawód bardzo wszechstronny, który daje kwalifikacje do wykonywania licznych prac budowlanych, np. malarskich, tapeciarskich, posadzkarskich, glazurniczych. W chwili obecnej budownictwo bardzo dynamicznie się rozwija i na rynku pracy brakuje fachowców. Absolwenci kierunku nauczania ?Monter zabudowy i robót wykończeniowych w budownictwie? są bardzo atrakcyjnymi pracownikami dla pracodawców ze względu na szeroki zakres uprawnień do wykonywania prac budowlanych.

 

Informacje dodatkowe

 

Oprócz tradycyjnych zajęć lekcyjnych proponujemy

? zajęcia z wykorzystaniem stanowisk komputerowych, ? zajęcia praktyczne w szkolnych warsztatach pod kierunkiem instruktorów praktycznej nauki zawodu, ? kursy finansowane z projektów unijnych.

 

Kwalifikacje uzyskiwane w wyniku kształcenia

 

BD.04 Wykonywanie robót montażowych, okładzinowych i wykończeniowych.

 

Sylwetka absolwenta

 

Absolwent kończący branżową szkołę I stopnia w zawodzie ?Monter zabudowy i robót wykończeniowych w budownictwie? będzie przygotowany do wykonywania zadań zawodowych w zakresie:

 

? montażu ścian działowych, sufitów podwieszanych oraz obudowy konstrukcji dachowych w systemie suchej zabudowy, ? montażu okładzin ściennych w systemie suchej zabudowy, ? montażu podkładów podłogowych w systemie suchej zabudowy, ? wykonywania robót malarsko-tapeciarskich różnymi technikami i rodzajami materiałów, ? układania płytek ceramicznych na ścianie, ? wykonania okładzin ściennych z drewna, ? wykonania podłóg z płytek, paneli, parkietu, desek.

 

Monter zabudowy i robót wykończeniowych w budownictwie znajdzie zatrudnienie w:

 

? firmach budowlanych budujących budynki oraz budowle inżynierskie, ? firmach świadczących usługi remontowe oraz wykończeniowe, ? wytwórniach i składach materiałów budowlanych, ? własnej firmie wykonującej roboty wykończeniowe.

 

Baza dydaktyczna i warunki kształcenia

 

Bogata baza dydaktyczna to przede wszystkim:

 

? stanowisko komputerowe dla nauczycieli z projektorem multimedialnym, ? pracownie wyposażone w stanowiska komputerowe dla uczniów ze stałym dostępem do Internetu, ? pracownie zajęć praktycznych przystosowane do wykonywania systemów suchej zabudowy, robót malarsko ? tapeciarskich i robót posadzkarsko ? okładzinowych, ? próbki materiałów i wyrobów budowlanych, ? modele i rysunki konstrukcji budowlanych i ich elementów, ? filmy instruktażowe i prezentacje multimedialne o tematyce budowlanej, ? przyrządy pomiarowe, ? katalogi, normy, warunki techniczne wykonania i odbioru robót,

Zobacz inne wpisy

Morsowanie w klasach 1TP i 2Fg

24 lutego 2021 | Dariusz Smolarek

W dniu 15 lutego 2021 roku odbyła się lekcja wychowawcza on-line na kąpielisku Nasze Piaski w Pysznicy. Tematem zajęć były...

Pokaż swoje 100 dni do matury i zgarnij nawet 2000 złotych lub inne cenne nagrody! 1000 lub 2000 złotych, a także vouchery na...

UWAGA KONKURS!

19 lutego 2021 | Jakub Bożek

Zima wyjątkowo nas zaskoczyła w tym roku. Mamy sporo śniegu i niskie temperatury. Wszyscy powinniśmy się cieszyć temperaturą...

Ta strona używa cookie i innych technologii. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.