Subpage slide
Jestem Uczniem Jestem Rodzicem Jestem Kandydatem

14 listopada 2018 | Agencja magico

TECHNIK LOGISTYK

 

Informacje o zawodzie

 

Technik logistyk to specjalista z zakresu gospodarki magazynowej, zaopatrzenia, planowania produkcji i dystrybucji, transportu, komunikacji i przepływu dóbr materialnych oraz informacji. To zawód teraźniejszości i przyszłości, poszukiwany w każdej branży nie tylko w transporcie, ale także w budownictwie, motoryzacji, elektronice, energetyce. Słowem, wszędzie tam, gdzie jest produkcja i sprzedaż. Jeszcze kilka lat temu termin logistyka był mało rozpoznawalny w naszym kraju i nic nie wskazywało na tak szybką zmianę. Dzisiaj nikt sobie nie wyobraża nowoczesnej gospodarki bez logistyków, których wiedza i umiejętności są tak bardzo cenne dla pracodawców.

 

Informacje dodatkowe

 

W naszej szkole Technik logistyk to nie tylko tradycyjne zajęcia lekcyjne. To również wirtualne laboratoria, nowoczesna pracownia wyposażona w 16 stanowisk komputerowych z oprogramowaniem umożliwiającym poznanie pracy magazynu, działu sprzedaży, ewidencji pracy kierowcy i kontaktów biznesowych z klientami. To możliwość udziału w kursach finansowanych z projektów unijnych, takich jak:

 

? kurs obsługi kasy fiskalnej ? kurs zaawansowanej obsługi pakietu biurowego MS Office i Formularzy Google ? kurs obsługi elektronicznych terminali ładunkowych ? kurs obsługi systemu ISCALA (zintegrowany system wspierający zarządzanie w średnich firmach produkcyjnych, handlowych i usługowych) ? kurs oper wózków jezdniowych z napędem silnikowym, zakończony egzaminem przed Komisją Urzędu Dozoru Technicznego

 

To również możliwość udziału w zagranicznych praktykach zawodowych.

 

Kwalifikacje uzyskiwane w wyniku kształcenia

 

? AU.22 Obsługa magazynów ? AU.32 Organizacja transportu

 

Sylwetka absolwenta

 

Absolwent naszej szkoły jest przygotowany do podjęcia studiów kierunkowych (logistyka, transport, zarządzenie produkcją, itp.) na uczelniach wyższych. Absolwent szkoły w zawodzie technik logistyk jest przygotowany do wykonywania następujących zadań zawodowych: projektowania procesu logistycznego, sporządzania dokumentów logistycznych, ustalania należności za usługi logistyczne, przygotowywania taryf przewozowych i spedycyjnych. Posiada umiejętności organizowania procesów zaopatrzenia, magazynowania, transportu i dystrybucji. Jest przygotowany do samodzielnego sporządzania dokumentów związanych z transportem krajowym i zagranicznym oraz z naliczeniem należności za usługi transportowe i magazynowe.

 

Technik logistyk znajdzie zatrudnienie w:

 

? przedsiębiorstwach przemysłowych, handlowych, dystrybucyjnych, ? przedsiębiorstwach transportowych i spedycyjnych, ? jednostkach administracyjnych ? gospodarka odpadami, komunikacja miejska, dystrybucja dóbr, ? służbach mundurowych, ? portach i terminalach ładunkowych, ? portach lotniczych, ? biurach podróży.

 

Baza dydaktyczna i warunki kształcenia

 

Baza dydaktyczna to pracownie logistyczne wyposażone w specjalistyczny sprzęt i oprogramowanie:

 

? 16 nowoczesnych laptopów z oprogramowaniem magazynowym, transportowym i dostępem do Internetu, ? drukarka sieciowa pozwalająca na drukowanie wyników indywidualnej i grupowej pracy uczniów, ? drukarki etykiet, ? kolektor danych, ? czytniki kodów kreskowych, ? kasy fiskalne, ? makiety i modele centrum dystrybucji, suwnic i urządzeń transportu bliskiego.

Zobacz inne wpisy

Morsowanie w klasach 1TP i 2Fg

24 lutego 2021 | Dariusz Smolarek

W dniu 15 lutego 2021 roku odbyła się lekcja wychowawcza on-line na kąpielisku Nasze Piaski w Pysznicy. Tematem zajęć były...

Pokaż swoje 100 dni do matury i zgarnij nawet 2000 złotych lub inne cenne nagrody! 1000 lub 2000 złotych, a także vouchery na...

UWAGA KONKURS!

19 lutego 2021 | Jakub Bożek

Zima wyjątkowo nas zaskoczyła w tym roku. Mamy sporo śniegu i niskie temperatury. Wszyscy powinniśmy się cieszyć temperaturą...

Ta strona używa cookie i innych technologii. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.