Subpage slide
Jestem Uczniem Jestem Rodzicem Jestem Kandydatem

100. Rocznica Odzyskania Niepodległości przez Polskę

19 listopada 2018 | Agencja magico

Miejskie Obchody Święta Niepodległości  rozpoczęły się uroczystą Mszą Świętą w intencji Ojczyzny.  W Bazylice Konkatedralnej zgromadzili się przedstawiciele władz miejskich i samorządowych, organizacji patriotycznych oraz  służb mundurowych aby uczcić bohaterów poległych za Ojczyznę.

 

ZSP Nr 2  reprezentowały poczty sztandarowe wystawione przez klasy: 3AW i 4 TD. Następnie na placu przed Bazyliką odsłonięty został Obelisk Stulecia Niepodległości. Wśród licznych delegacji, które złożyły kwiaty przed pomnikiem, znalazła się reprezentacja naszej szkoły, która w imieniu Stowarzyszenia Oświatowego Przyjaciół Szkoły Kościuszkowskiej w Stalowej Woli, złożyła okolicznościową wiązankę.

 

Drugą część obchodów rozpoczęła defilada, której trasa wiodła ulicami: ks. J.Popiełuszki, oraz 1-go Sierpnia  na Plac Piłsudskiego. Zgromadzeni wysłuchali okolicznościowych przemówień a następnie odczytano Apel Poległych. Po zakończeniu oficjalnej części uroczystości zapłonęło ognisko, przy którym odbyło się  wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych oraz żołnierski poczęstunek.

 

Opiekę nad uczniami sprawowali nauczyciele: Małgorzata Grzesik i Krzysztof Momot.

[gallery link="file" ids="52978,52977,52976"]

Zobacz inne wpisy

Z przyjemnością informujemy, że w tym roku szkolnym uczennice z klas 2Dg i 2Fp (grupa technik przemysłu mody) wzięły udział...

Morsowanie w klasach 1TP i 2Fg

24 lutego 2021 | Dariusz Smolarek

W dniu 15 lutego 2021 roku odbyła się lekcja wychowawcza on-line na kąpielisku Nasze Piaski w Pysznicy. Tematem zajęć były...

Pokaż swoje 100 dni do matury i zgarnij nawet 2000 złotych lub inne cenne nagrody! 1000 lub 2000 złotych, a także vouchery na...

Ta strona używa cookie i innych technologii. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.