Subpage slide
Jestem Uczniem Jestem Rodzicem Jestem Kandydatem

60 lat minęło? Uroczystość jubileuszowa w Auli Złotej Kościuszkowskiej

17 maja 2018 | Agencja magico

W dniu 26. kwietnia 2018 roku w Auli Złotej Kościuszkowskiej odbyła się część oficjalna uroczystości, będąca trzecią częścią obchodzonego tego dnia Jubileuszu 60 ? lecia szkoły. Poprzedziły ją takie wydarzenia jubileuszowe jak: msza święta w kościele Źródło Bożego Miłosierdzia i uroczystość przed pomnikiem Patrona szkoły Tadeusza Kościuszki.

 

Aula szkoły zgromadziła w tym dniu zacne grono gości, których powitał pełniący obowiązki w zastępstwie dyrektora szkoły wicedyrektor Tomasz Sekulski. Uroczystość inaugurującą obchody jubileuszu 60 ? lecia szkoły zaszczycili swoją obecnością: Ryszard Andres Przewodniczący Rady Powiatu Stalowowolskiego, Janusz Zarzeczny Starosta Powiatu Stalowowolskiego, Mariusz Sołtys Wicestarosta Powiatu Stalowowolskiego, Marek Tyza członek Zarządu Powiatu Stalowowolskiego, Paulina Miśko Dyrektor Biura Poselskiego Rafała Webera Posła na Sejm RP, Marzena Kardasińska Przewodnicząca NSZZ Solidarność Pracowników Oświaty, Krystyna Sakowska Przewodnicząca Regionalnej Sekcji Oświaty i Wychowania NSZZ Solidarność, Magdalena Kołtunowicz pracownik Muzeum Regionalnego w Stalowej Woli. Wśród znamienitych gości znaleźli się również: Stanisław Kłapeć Prezes Zarządu Nadsańskiego Banku Spółdzielczego SanBank w Stalowej Woli i Przewodniczący Rady Nadzorczej tego banku Andrzej Kocój, płk Leszek Stępień Komendant Wojskowej Komendy Uzupełnień w Nisku, ppłk Radosław Podolski dowódca III Batalionu Inżynieryjnego w Nisku, Jarosław Domowicz manager Akademii PPG Deco Polska, Magdalena Kata Przewodnicząca Rady Rodziców ZSP Nr 2. Wśród licznego grona gości obecni byli również mł. bryg. Robert Lebioda Komendant Powiatowy Straży Pożarnej w Stalowej Woli i ppłk Grzegorz Grobel Dowódca 16. Tczewskiego Batalionu Saperów w Nisku (absolwenci naszej szkoły). Nie zabrakło tych, którzy tworzyli historię i tradycję naszej szkoły ? byłych nauczycieli i pracowników szkoły jak również licznego grona dyrektorów stalowowolskich szkół.

 

Dyrektor Tomasz Sekulski w pierwszych słowach podkreślił, że jubileusz szkoły przywołuje nie tylko przepiękne wspomnienia minionych lat szkolnych, ale skłania także do refleksji nad mijającym czasem. Trudno bowiem być obojętnym wobec miejsca, w którym zostawiło się część życia. Każdy zakątek szkolnych korytarzy i sal lekcyjnych dzisiaj do nas przemawia, łączy bowiem przeszłość z teraźniejszością. Nasza szkoła wytworzyła bogatą tradycję, swój klimat i przede wszystkim połączyła kilka pokoleń ludzi ? nauczycieli, pracowników oraz uczniów i absolwentów. Pomogła zrozumieć otaczającą rzeczywistość, stała na straży wartości, uczyła patriotyzmu. Tak jest również teraz. W naszej szkole zawsze najważniejszy był i jest uczeń. Te właśnie atuty naszej szkoły, podkreślali kolejni goście zabierający głos w czasie uroczystości. Padło wiele ciepłych słów, życzeń dalszych sukcesów i owocnej pracy na następne dziesięciolecia.

 

Dalsza część uroczystości pokazała również, że 60 lat istnienia szkoły to powiązanie przeszłości z teraźniejszością i patrzenie w przyszłość dla dobra kolejnych pokoleń uczniów Złotej Kościuszkowskiej. W sentymentalną podróż, przez te trzy wymiary, zabrały wszystkich prezentacje multimedialne. Pokazały one zmieniającą się naszą szkołę na tle zmieniającego się miasta. Były ciepłym, serdecznym wspomnieniem tych, których już wśród nas nie ma. Stanowiły również podziękowanie dla tych, którzy pracowali na jej pozycję, wizerunek i sukcesy szkoły przez minione lata, kształcąc, wychowując i wspierając wychowanie wielu pokoleń młodzieży. Pokazały ogrom sukcesów uczniów w zmieniającej się rzeczywistości szkolnej ( szczególnie w ostatnim dziesięcioleciu) ?Bo przecież świat się kreci a My z nim. Wyeksponowały niezwykle ważną część pracy wychowawczej szkoły, jaką jest wychowanie w duchu patriotyzmu i te wszystkie działania, które można określić zaszczytnym mianem pracy z Patronem, bo przecież? Patron czuwa. Pozwoliły na chwile wspomnień związanych z losami naszych absolwentów pełnych sukcesów, z których jako społeczność szkolna możemy i jesteśmy bardzo dumni.

 

W prezentacjach znalazły się również filmy pokazujące w sposób poważny i nie tylko, rzeczywistość szkolną. Miłą niespodzianką były pieśni patriotyczne odśpiewane przez uczniów klasy III A z Publicznej Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi Nr 7 im. Mikołaja Kopernika w Stalowej Woli pod opieką pań Marty Bańka i Renaty Czerneckiej ? Skrok.

 

Wręczono również nagrody zwycięzcom Biegu Jubileuszowego, który odbył się 25 kwietnia 2018 roku.

 

Opis bogatej historii, tradycji i dokonań szkoły zawiera również specjalne wydanie Nieregularnika, którego ukazanie się stanowiło integralny i bardzo ważny element wydarzeń jubileuszowych. Należy podkreślić, że zarówno Nieregularnik jak i prezentacje są owocem pracy i zaangażowania uczniów i całej Rady Pedagogicznej. Organizacja wydarzeń jubileuszowych mogła odbyć się przy wsparciu władz Powiatu Stalowowolskiego oraz dzięki hojności sponsorów: Stowarzyszenia Oświatowego Przyjaciół Szkoły Kościuszkowskiej w Stalowej Woli, firmy UNIWHEELS Production (Poland) Sp. z o. o. w Stalowej Woli, Nadsańskiego Banku Spółdzielczego SanBank w Stalowej Woli oraz Radzie Rodziców ZSP Nr 2 im. T. Kościuszki.

 

Ten dzień był również okazją do rozmów i wspomnień o szkole. Goście zwiedzali szkołę, zatrzymując się przy ciekawych wystawach okolicznościowych:

 

? Patron Szkoły ? Tadeusz Kościuszko w literaturze ? Historia Szkoły zapisana w kronikach ? Historia Szkoły na ? Złotej Ścianie? ? Prace Uczniów, Absolwentów, Nauczycieli i Emerytów

 

Część oficjalną uroczystości prowadzili: Elżbieta Szwedo i Bartłomiej Pieróg - uczniowie klasy III TL. Scenariusz uroczystości: Anna Ryzak Prezentacje: Tomasz Kowalczyk, Anna Ryzak, Lucyna Dul Za nagłośnienie całości uroczystości odpowiedzialni byli panowie: Łukasz Sondej, Waldemar Kazanecki i Jakub Bożek, a za dokumentację fotograficzną panowie Piotr Burszta i Mateusz Małys. Dekoracje wykonały uczennice technikum w zawodzie: technik technologii odzieży i technik przemysłu mody pod opieką pani Aliny Machaj i Moniki Skrzeszewskiej.

 

Dziękujemy wszystkim nauczycielom, uczniom i rodzicom za współpracę w organizacji inauguracji jubileuszu 60-lecia naszej szkoły.

Opracowanie: Anna Ryzak  

Zobacz inne wpisy

Morsowanie w klasach 1TP i 2Fg

24 lutego 2021 | Dariusz Smolarek

W dniu 15 lutego 2021 roku odbyła się lekcja wychowawcza on-line na kąpielisku Nasze Piaski w Pysznicy. Tematem zajęć były...

Pokaż swoje 100 dni do matury i zgarnij nawet 2000 złotych lub inne cenne nagrody! 1000 lub 2000 złotych, a także vouchery na...

UWAGA KONKURS!

19 lutego 2021 | Jakub Bożek

Zima wyjątkowo nas zaskoczyła w tym roku. Mamy sporo śniegu i niskie temperatury. Wszyscy powinniśmy się cieszyć temperaturą...

Ta strona używa cookie i innych technologii. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.