Subpage slide
Jestem Uczniem Jestem Rodzicem Jestem Kandydatem

60 lat minęło? Uroczystości jubileuszowe w kościele Źródło Bożego Miłosierdzia

17 maja 2018 | Agencja magico

Inauguracja uroczystych obchodów Jubileuszu 60-lecia Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 2 im. Tadeusza Kościuszki w Stalowej Woli, rozpoczęła się 26. kwietnia 2018 roku koncelebrowaną Mszą św. w kościele ?Źródło Bożego Miłosierdzia?, w miejscowej parafii św. Floriana, na terenie której położona jest nasza placówka. Nabożeństwu przewodniczył i homilię wygłosił ks. prałat dr Marian Balicki, w asyście kapłanów związanych przez wiele lat ze szkołą: ks. dra Tomasza Orła i ks. Wiesława Marszałka oraz aktualnego katechety - ks. Marcina Polaka.

 

O szczególną oprawę Mszy św. od strony muzycznej zadbała schola, pod przewodnictwem p. Renaty Pachacz i naszego absolwenta Damiana Bryka. Zaś od strony liturgicznej ? zespół ministrantów i lektorów pod opieką p. Bogusława Łoja. Pięknie wykonane śpiewy i dyscyplina przy ołtarzu, nadały wyjątkowego charakteru tej części uroczystości, również ze względu na to, że ich wykonawcami byli wyłącznie nasi uczniowie.

 

Podczas Eucharystii usłyszeliśmy, że Jubileusz to czas dziękczynienia Bogu i ludziom ? za wszelkie dobro, które się wydarzyło i za tych, którzy stanęli na naszej drodze. To czas spojrzenia z refleksją na swoją przeszłość i dostrzeżenia tego, co się nie udało oraz przeproszenia Boga. To wreszcie czas zawierzenia Mu swojej przyszłości i spojrzenia z ufnością i wiarą na zadania, które jeszcze przed nami.

 

Na koniec nabożeństwa ks. proboszcz Balicki podziękował całej społeczności szkolnej za zaangażowanie w życie parafii, za to, że jest ona żywą cząstką tej wspólnoty. Wspomniał o roli jaką na przestrzeni lat odegrali w życiu miasta pedagodzy oraz budowniczy związani z ZSP Nr 2 oraz wręczył na ręce Pana Dyrektora pamiątkową figurkę św. Floriana ? patrona tutejszej parafii, a jednocześnie miasta Stalowa Wola.

 

Po mszy nastąpił uroczysty przemarsz uczniów, pracowników szkoły oraz zaproszonych gości ulicami miasta z kościoła przed pomnik Patrona szkoły Tadeusza Kościuszki.

  Opracowanie Bogusław Łój  

Zobacz inne wpisy

Z przyjemnością informujemy, że w tym roku szkolnym uczennice z klas 2Dg i 2Fp (grupa technik przemysłu mody) wzięły udział...

Morsowanie w klasach 1TP i 2Fg

24 lutego 2021 | Dariusz Smolarek

W dniu 15 lutego 2021 roku odbyła się lekcja wychowawcza on-line na kąpielisku Nasze Piaski w Pysznicy. Tematem zajęć były...

Pokaż swoje 100 dni do matury i zgarnij nawet 2000 złotych lub inne cenne nagrody! 1000 lub 2000 złotych, a także vouchery na...

Ta strona używa cookie i innych technologii. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.