Subpage slide
Jestem Uczniem Jestem Rodzicem Jestem Kandydatem

74 Rocznica Bitwy na Porytowym Wzgórzu

13 czerwca 2018 | Agencja magico

10 czerwca 2018 r. na zaproszenie Powiatowego Związku Kombatantów RP i Byłych Więźniów Politycznych w Stalowej Woli, uczniowie klas Liceum Ogólnokształcącego o edukacji wojskowej wzięli udział w uroczystościach upamiętniających 74. Rocznicę bitwy partyzanckiej w Lasach Janowskich na Porytowym Wzgórzu. Uroczystość rozpoczął montaż słowno-muzyczny Śpiewajcie pamięć przygotowany przez uczniów Liceum Ogólnokształcącego im. Bohaterów Porytowego Wzgórza w Janowie Lubelskim. Następnie odprawiona została Msza Św., a po niej odbył się Apel Pamięci i salwa honorowa.

 

Podczas obchodów naszą szkołę reprezentowali uczniowie klasy I AW: Wiktoria Giemza, Katarzyna Pacholec, Urszula Stój, Adrian Kaczor, Jakub Kuciel, Grzegorz Żak oraz klasy  II AW: Jakub Hanejko, Piotr Liskowicz, Adrian Tonderys, Kacper Wrona. W trakcie uroczystości uczennice, które w ciągu roku szkolnego przeniosły się z innej szkoły ponadgimnazjalnej do klasy I AW, złożyły uroczyste przyrzeczenie. Były to: Wiktoria Giemza i Katarzyna Pacholec.

 

Opiekę nad uczniami sprawowali: ppłk Marian Herok i ppor. Marcin Kapuściński.

[gallery link="file" ids="51252,51253,51254,51258,51256,51257"]

Zobacz inne wpisy

Warsztaty z Wędrującym Filmoznawcą

02 marca 2021 | Dariusz Smolarek

W dniu 1 marca 2021r. odbyły się warsztaty  filmowe online z Wędrującym Filmoznawcą  panem Mateuszem Wiskulskim na temat:...

Z przyjemnością informujemy, że w tym roku szkolnym uczennice z klas 2Dg i 2Fp (grupa technik przemysłu mody) wzięły udział...

Morsowanie w klasach 1TP i 2Fg

24 lutego 2021 | Dariusz Smolarek

W dniu 15 lutego 2021 roku odbyła się lekcja wychowawcza on-line na kąpielisku Nasze Piaski w Pysznicy. Tematem zajęć były...

Ta strona używa cookie i innych technologii. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.