Subpage slide
Jestem Uczniem Jestem Rodzicem Jestem Kandydatem

99. Rocznica Odzyskania Niepodległości przez Polskę. V Ognisko Patriotyzmu z udziałem Prezydenta RP Andrzeja Dudy i uczniów naszej szkoły

13 listopada 2017 | Agencja magico

Miejskie Obchody Święta Niepodległości  rozpoczęły się uroczystą Mszą Świętą w intencji Ojczyzny.  W Bazylice Konkatedralnej zgromadzili się przedstawiciele władz miejskich i samorządowych, organizacji patriotycznych oraz  służb mundurowych aby uczcić bohaterów poległych za Ojczyznę.  ZSP Nr 2  reprezentowały poczty sztandarowe wystawione przez klasy : 2AW i 3 TD pod opieką nauczycieli pani Małgorzaty Grzesik i pana Krzysztofa Momota.

 

Druga część obchodów rozpoczęła się o godzinie 17.00 na Placu Piłsudskiego przed Miejskim Domem Kultury. Uczestniczyli w nich uczniowie klas 1 AW, II AW i III AW Liceum Ogólnokształcącego o edukacji wojskowej  a także przedstawiciele klas I TL1 i II TLM. W  oczekiwaniu na przybycie Prezydenta RP Andrzeja Dudy, można było podziwiać wystawę sprzętu HSW/PGZ, występy orkiestr dętych, chórów, grup rekonstrukcyjnych oraz zespołów artystycznych, czy też samodzielnie wykonać kotyliony, flagi i inne symbole narodowe. Wszyscy otrzymali  pamiątkowe śpiewniki, a także flagi i kotyliony. O godzinie 19.00 rozpoczęła się główna część uroczystości. Przy dźwiękach Hymnu Państwowego została wciągnięta na maszt Flaga Narodowa. Następnie głos zabrali : Prezydent RP Andrzej Duda i Prezydent Stalowej Woli Lucjusz Nadbereżny. Po oficjalnych przemówieniach Prezydent RP Andrzej Duda w asyście Prezydenta Miasta i harcerzy dokonał symbolicznego rozpalenia V Ogniska Patriotyzmu. W dalszej części uroczystości miało miejsce wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych inicjowanych przez chór pana Edwarda Horoszko z udziałem uczniów naszej szkoły. Obchody zakończyły się przedstawieniem  niepodległościowym ?Bo my nie błagamy o wolność?? w wykonaniu harcerzy ZHR.

 

Opiekę nad uczniami sprawowali nauczyciele: Małgorzata Grzesik , Magdalena Piróg, Beata Szwedo, Dariusz Bańka, Marian Herok.

Zdjęcia w galerii: www.stalowka.net,  www.stalowemiasto.pl,  www.echodnia.eu

 

Opracowała Małgorzata Grzesik

    [[WidgetGallery|{"id": "583" override_thumbnail_settings="0" thumbnail_width="100" thumbnail_height="75" thumbnail_crop="1" images_per_page="20" number_of_columns="0" ajax_pagination="0" show_all_in_lightbox="0" use_imagebrowser_effect="0" show_slideshow_link="0" slideshow_link_text="[Show as slideshow]" order_by="sortorder" order_direction="ASC" returns="included" maximum_entity_count="500" display_type="photocrati-nextgen_basic_thumbnails"]

Zobacz inne wpisy

Z przyjemnością informujemy, że w tym roku szkolnym uczennice z klas 2Dg i 2Fp (grupa technik przemysłu mody) wzięły udział...

Morsowanie w klasach 1TP i 2Fg

24 lutego 2021 | Dariusz Smolarek

W dniu 15 lutego 2021 roku odbyła się lekcja wychowawcza on-line na kąpielisku Nasze Piaski w Pysznicy. Tematem zajęć były...

Pokaż swoje 100 dni do matury i zgarnij nawet 2000 złotych lub inne cenne nagrody! 1000 lub 2000 złotych, a także vouchery na...

Ta strona używa cookie i innych technologii. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.