Subpage slide
Jestem Uczniem Jestem Rodzicem Jestem Kandydatem

Agresja zbrojna na Polskę we wrześniu 1939 r.

23 września 2019 | Agencja magico

Wrzesień to miesiąc szczególny dla nas, Polaków, dla naszej pamięci historycznej i tożsamości narodowej. Wrzesień to miesiąc rocznic niezwykle dramatycznych wydarzeń w historii naszego kraju. 17 września minęła 80 rocznica agresji sowieckiej na Polskę. Z tej okazji uczniowie naszej szkoły przygotowali uroczystość upamiętniającą wrześniowe wydarzenia.

 

Swoją obecnością zaszczycił nas pan Zbigniew Paszkiewicz ? Przewodniczący Koła Związku Sybiraków, który odwołując się do własnych przeżyć związanych z wojną, udzielił młodzieży niezapomnianej lekcji historii. W czasie uroczystości uczniowie poznali fragmenty odkłamanej historii, wysłuchali utworów poetyckich nawiązujących swoją treścią do tragicznych wydarzeń, a także obejrzeli fragmenty filmów ukazujących wrześniowe wydarzenia. Spotkanie urozmaicone zostało utworami Niepodległość i Ostatni list w wykonaniu Wiktorii Cwanek, której akompaniował Jakub Myszka.

 

             Uroczystość 17 września przygotowali uczniowie: Wiktoria Giemza, Magdalena Wierny, Wiktoria Cwanek, Jakub Myszka, Stanisław  Pałka, Jakub Nienajadło, Marek Kulka, Kornel Kus, Adrian Kaczor, Jakub Kuciel, Krystian Kiszka, Sebastian Pachla, pod opieką nauczycieli języka polskiego: Anety Łój i Anny Blachy.

 

Dokumentacja fotograficzna: Andrzej Kułakowski i Grzegorz Serafin

   

Zobacz inne wpisy

Uczniowie i absolwenci, którzy zdawali egzamin potwierdzający kwalifikacje w zawodzie w sesji ZIMA (styczeń-luty) 2021 i nie...

UWAGA KONKURS!

07 kwietnia 2021 | Jakub Bożek

Polski Czerwony Krzyż jest jednym z liderów szkoleń z zakresu pierwszej pomocy. Rocznie ponad 70 000 osób uczy się z PCK, jak...

Życzenia Świąteczne

30 marca 2021 | Jakub Bożek

Dyrekcja Szkoły oraz Samorząd Uczniowski życzą uczniom, rodzicom oraz pracownikom Zespołu Szkół Nr 2 zdrowych i spokojnych...

Ta strona używa cookie i innych technologii. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.