Subpage slide
Jestem Uczniem Jestem Rodzicem Jestem Kandydatem

Akademia Designu - podsumowanie warsztatów

16 maja 2024 | Bogusław Łój

W piątek 26 kwietnia 2024 w Muzeum Centralnego Okręgu Przemysłowego w Stalowej Woli odbył się pokaz mody podsumowujący warsztaty zorganizowane w ramach Akademii Designu przez Stalowowolskie Centrum Aktywności Lokalnej.

Podczas pokazu zaprezentowane zostały modele odzieży zaprojektowanej i wykonanej przez uczestników zajęć warsztatowych. Uczestnicy projektowali modele odzieży pod kierunkiem pań Eweliny i Justyny z firmy Kovalowe, a następnie modelowali formy, kroili i szyli zaprojektowane modele pod opieką nauczycielek praktycznej nauki zawodu z naszej szkoły – pani Aliny Machaj, pani Ewy Czech i pani Moniki Skrzeszewskiej.

Inspiracją do wszystkich modeli z kolekcji był styl art deco i modernizm, które związane się z początkami Stalowej Woli. Pokaz poprzedziła sesja zdjęciowa w stylowych wnętrzach Urzędu Miasta Stalowej Woli. W warsztatach Akademii Designu uczestniczyli uczniowie naszej szkoły, a także uczennice z innych stalowowolskich szkół.

Dziękujemy paniom Renacie Górskiej i Darii Łącz za zaproszenie do udziału w projekcie.

Oprac. Monika Skrzeszewska
A.Ł.

Zobacz inne wpisy

Wyjazd na Dzień Otwarty do WSIiZ w Rzeszowie

12 czerwca 2024 | Bogusław Łój

28 maja uczniowie klasy 1TP, 2TLM, 2 TP, 2 TBW i 4TP wzięli udział w wycieczce do uczelni WSIiZ z siedzibą w Kielnarowej pod...

Podkarpacki Turniej Glazurników Szkół Budowlanych

05 czerwca 2024 | Bogusław Łój

W tym roku szkolnym kolejny etap Podkarpackiego Turnieju Glazurników Szkół Budowlanych odbył się 24 maja w Zespole Szkół Zakładu...

Zakończyła się X edycja programu edukacyjnego „Bosch Home Comfort szkoli”. Uczniowie w zawodzie Technik Urządzeń i Systemów...

Ta strona używa cookie i innych technologii. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.