Subpage slide
Jestem Uczniem Jestem Rodzicem Jestem Kandydatem

Akcja charytatywna ?Szkoło Pomóż i Ty?

04 listopada 2019 | Agencja magico

W dniu 23 października 2019 roku odbyła się w naszej szkole kolejna edycja akcji charytatywnej ?Szkoło Pomóż i Ty?, inicjowanej corocznie przez Fundację na rzecz osób niewidomych i niepełnosprawnych ?Pomóż i TY?. Tegoroczna akcja miała na celu pomoc 17-letniemu Bartkowi Chrzan, który pomimo dziecięcego porażenia mózgowego i operacji kręgosłupa nie rezygnuje z rehabilitacji wspomagającej jego rozwój.

 

Bartek uwielbia samochody i podróże a dwuosobowy skuter inwalidzki Companier jest spełnieniem jego motoryzacyjnej pasji. Koszt takiego skutera to około 16 000 zł.

 

W odpowiedzi na apel ze strony fundacji, członkowie Samorządu Uczniowskiego rozprowadzali wśród uczniów naszej szkoły cegiełki w postaci mini pomocy naukowych. Dochód ze sprzedaży tych cegiełek został przekazany na konto fundacji i wspomógł jej podopiecznego. Cieszymy się, że mogliśmy choć w niewielkim stopniu przyczynić się do wsparcia tej inicjatywy. Kwota, jaką udało się nam zebrać wyniosła 286,20 zł. Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w tę akcję nie tylko za ofiarność, ale także za okazaną w ten sposób życzliwość i otwartość na problemy drugiego człowieka.

 

Ponadto, miło nam poinformować, że nasza szkoła weźmie udział w konkursie ?Laptop dla szkoły? dla trzech najbardziej aktywnych szkół, które w regulaminowym terminie (do 30 listopada 2019) nadeślą swoje zgłoszenie do konkursu. Do 14.12.2019 r. nastąpi rozstrzygnięcie konkursu, którego wynik zostanie podany do publicznej wiadomości do dnia 18.12.2019 r. na stronie internetowej Fundacji www.pomozity.org.

 

Opiekunowie SU: Monika Kułacz, Dominika Jonaszek-Pędlowska

Zobacz inne wpisy

Z przyjemnością informujemy, że w tym roku szkolnym uczennice z klas 2Dg i 2Fp (grupa technik przemysłu mody) wzięły udział...

Morsowanie w klasach 1TP i 2Fg

24 lutego 2021 | Dariusz Smolarek

W dniu 15 lutego 2021 roku odbyła się lekcja wychowawcza on-line na kąpielisku Nasze Piaski w Pysznicy. Tematem zajęć były...

Pokaż swoje 100 dni do matury i zgarnij nawet 2000 złotych lub inne cenne nagrody! 1000 lub 2000 złotych, a także vouchery na...

Ta strona używa cookie i innych technologii. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.