Subpage slide
Jestem Uczniem Jestem Rodzicem Jestem Kandydatem

Akcja charytatywna ?Szkoło Pomóż i Ty?

11 grudnia 2017 | Agencja magico

W dniach 2 ? 3 listopada 2017 roku  odbyła się w naszej szkole akcja charytatywna ?Szkoło Pomóż i Ty?, inicjowana corocznie przez Fundację na rzecz osób niewidomych i niepełnosprawnych ?Pomóż i TY?. Tegoroczna akcja miała na celu pomoc 17 letniej Oliwii Kielusiak, która zmaga się z przepukliną oponowo ? rdzeniową i niedowładem kończyn dolnych. Z uwagi na Jej stan fizyczny zdrowia, niezbędne jest zapewnienie Jej  systematycznej rehabilitacji wspomagającej dalszy rozwój i sprawność.

 

Pasją Oliwii są sporty i taniec, a specjalistyczny sprzęt rehabilitacyjny, tj. aktywny sportowy wózek inwalidzki, oprócz samej rehabilitacji, ułatwi realizację Jej pasji poprzez udział w kursach tańca i zawodach sportowych. Koszt takiego sprzętu to około 15 000 zł.

 

W odpowiedzi na apel ze strony fundacji, wolontariusze Samorządu Uczniowskiego rozprowadzali wśród uczniów naszej szkoły cegiełki w postaci mini pomocy naukowych. Dochód ze sprzedaży tych cegiełek został przekazany na konto fundacji i wspomógł Jej podopieczną. Cieszymy się, że mogliśmy choć w niewielkim stopniu przyczynić się do wsparcia tej inicjatywy. Kwota, jaką udało się nam zebrać wyniosła 460, 55 zł. Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w tę akcję nie tylko za ofiarność, ale także za okazaną w ten sposób życzliwość i otwartość na problemy drugiego człowieka.

 

Ponadto, miło nam poinformować, że nasza szkoła weźmie udział w konkursie  ?Laptop dla szkoły? dla trzech najbardziej aktywnych szkół, które w regulaminowym terminie (do 30 listopada 2017) nadesłały swoje zgłoszenie do konkursu. Do 14.12.2017 r. nastąpi rozstrzygnięcie konkursu, którego wynik zostanie podany do publicznej wiadomości do dnia 18.12.2017 r. na stronie internetowej Fundacji www.pomozity.org.

Oliwia-Kielusiak Podziękowanie
   

Zobacz inne wpisy

Z przyjemnością informujemy, że w tym roku szkolnym uczennice z klas 2Dg i 2Fp (grupa technik przemysłu mody) wzięły udział...

Morsowanie w klasach 1TP i 2Fg

24 lutego 2021 | Dariusz Smolarek

W dniu 15 lutego 2021 roku odbyła się lekcja wychowawcza on-line na kąpielisku Nasze Piaski w Pysznicy. Tematem zajęć były...

Pokaż swoje 100 dni do matury i zgarnij nawet 2000 złotych lub inne cenne nagrody! 1000 lub 2000 złotych, a także vouchery na...

Ta strona używa cookie i innych technologii. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.