Subpage slide
Jestem Uczniem Jestem Rodzicem Jestem Kandydatem

Akcja czytelnicza: "Jak nie czytam, jak czytam"

21 czerwca 2019 | Agencja magico

W dniu 7 czerwca 2019 r. o godzinie 10:00 odbyła się IV edycja najpopularniejszej akcji czytelniczej w Polsce adresowanej do młodego pokolenia. Uczniowie naszej szkoły, uczestniczyli w niej już po raz trzeci. Na dzień 1 czerwca 2018 r. znaleźli się wśród 406 825 uczniów, którzy pobili rekord w czytaniu w jednym  momencie.

 

W ubiegłym roku akcja odbyła się w naszej szkole pod hasłem: Kościuszkowska czyta...60 książek na 60 lat istnienia szkoły. W bieżącym roku szkolnym tematyka akcji czytelniczej brzmiała: MOJA KSIĄŻKA NA WAKACJE.

 

W akcji wzięli udział uczniowie klas pierwszych i klas drugich: ITL, ITLG, ITP, ITC, IITB, IITL2, IITC, IITPG i wraz z nauczycielami stworzyli silną, liczną grupę 97 czytających osób. Czytano w plenerze: stojąc, siedząc, leżąc na kocach na dorodnej, zielonej trawie, pojedynczo i grupami, dobrowolnie i na prośbę nauczycieli, którzy włączyli się do akcji, dając przykład młodszemu pokoleniu. Czytano własne książki, podręczniki.

 

Atmosfera panująca podczas tegorocznej akcji obfitowała w życzliwość w serdeczność i  miała szansę przyczynić się do wzrostu poziomu czytelnictwa w naszej szkole, tak, aby uczniowie z przekonaniem stwierdzili: "Jak nie czytam, jak czytam".

 

Dziękujemy wszystkim uczniom i nauczycielom biorącym udział w tym wydarzeniu.

 

Szkolny organizator akcji: Anna Świetlińska

   

Zobacz inne wpisy

Z przyjemnością informujemy, że w tym roku szkolnym uczennice z klas 2Dg i 2Fp (grupa technik przemysłu mody) wzięły udział...

Morsowanie w klasach 1TP i 2Fg

24 lutego 2021 | Dariusz Smolarek

W dniu 15 lutego 2021 roku odbyła się lekcja wychowawcza on-line na kąpielisku Nasze Piaski w Pysznicy. Tematem zajęć były...

Pokaż swoje 100 dni do matury i zgarnij nawet 2000 złotych lub inne cenne nagrody! 1000 lub 2000 złotych, a także vouchery na...

Ta strona używa cookie i innych technologii. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.