Subpage slide
Jestem Uczniem Jestem Rodzicem Jestem Kandydatem

Akcja ?Daj pluszaka dla dzieciaka?

17 grudnia 2018 | Agencja magico

W dniu 4 grudnia nastąpił finał akcji charytatywnej, prowadzonej od 26 listopada 2018 roku, pod hasłem ?Daj pluszaka dla dzieciaka?. Akcja ta połączyła się z obchodami Dnia Pluszowego Misia, który co roku świętujemy 25 listopada. Nie jest to przypadkowa data, bo właśnie tego dnia przypada rocznica powstania tej maskotki.

 

 

Samo święto nie ma jednak długiej tradycji, obchodzimy je dopiero od 2002 roku, kiedy to pluszowy miś świętował swoje setne urodziny.  Jest on patronem wielu przedszkoli i żłobków w Polsce i na świecie. Stał się również symbolem pomocy- dzięki akcji charytatywnej ?Podaruj Misia?.

 

Miś pluszowy nieodłącznie kojarzony jest z beztroskim czasem dzieciństwa. Pewnie wiele razy był kumplem do zabawy, kompanem podróży, przyjacielem, któremu można wszystko powiedzieć, antidotum na nocne koszmary. I takim właśnie antidotum na smutki i lęki miał być podarowany przez nas miś.

 

Po raz kolejny  uczniowie naszej szkoły okazali wielkie serce i aktywnie włączyli się w prowadzoną akcję. Klasy zorganizowały zbiórkę pieniędzy, za które zakupiły pluszową maskotkę. Hojność i zaangażowanie naszych uczniów przerosły nasze oczekiwania. Klasy przekazały nawet po kilka maskotek. Nasza akcja była odzewem na apel Pani Agnieszki Walas, ratownika medycznego Szpitalnego Oddziału Ratunkowego przy Szpitalu Wojewódzkim  w Tarnobrzegu, który ogłosił zbiórkę maskotek dla podopiecznych. Pluszowe misie trafiły w ręce małych pacjentów SOR-u, oddziałów dziecięcych, a część pojedzie w karetkach. Z otrzymanych informacji wynika, że zebrano ponad tonę pluszaków!

 

Serdecznie dziękujemy za tak wielkie zaangażowanie, za pomoc i chęć sprawienia radości i wywołania uśmiechu na twarzach najmłodszych.

 

Organizatorem akcji była Pani Dominika Jonaszek- Pędlowska we współpracy z Panią pedagog Sylwią Pacholec oraz uczniami z Samorządu Uczniowskiego.

 

Zobacz inne wpisy

Warsztaty z Wędrującym Filmoznawcą

02 marca 2021 | Dariusz Smolarek

W dniu 1 marca 2021r. odbyły się warsztaty  filmowe online z Wędrującym Filmoznawcą  panem Mateuszem Wiskulskim na temat:...

Z przyjemnością informujemy, że w tym roku szkolnym uczennice z klas 2Dg i 2Fp (grupa technik przemysłu mody) wzięły udział...

Morsowanie w klasach 1TP i 2Fg

24 lutego 2021 | Dariusz Smolarek

W dniu 15 lutego 2021 roku odbyła się lekcja wychowawcza on-line na kąpielisku Nasze Piaski w Pysznicy. Tematem zajęć były...

Ta strona używa cookie i innych technologii. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.