Subpage slide
Jestem Uczniem Jestem Rodzicem Jestem Kandydatem

Akcja "Góra Grosza" w Złotej Kościuszkowskiej

13 listopada 2019 | Agencja magico

Samorząd Uczniowski Zespołu Szkół Nr 2 zachęca do wzięcia udziału w jubileuszowej, dwudziestej edycji ogólnopolskiej akcji ?Góra Grosza? organizowanej przez Towarzystwo Nasz Dom. Co roku w listopadzie i grudniu, w szkołach i przedszkolach w całej Polsce organizowane są zbiórki monet o nominałach od 1 grosza do 5 złotych.

 

Celem, na który zbierane są te drobne monety, jest pomoc dzieciom, które wychowują się poza swoją rodziną ? w domach dziecka czy rodzinach zastępczych. Pośrednim, ale najważniejszym celem akcji jest działanie edukacyjne ? pokazanie, jaką siłę stanowić może niewielka pomoc wielu ludzi i wspólne działanie dla dobra potrzebujących. Nawet najdrobniejsze monety zebrane w tak dużej ilości mogą stworzyć fundusz, dzięki któremu udzielona zostanie pomoc dzieciom, które znalazły się w trudnej sytuacji życiowej. Do końca listopada członkowie Samorządu Uczniowskiego będą prowadzić zbiórkę monet wśród uczniów. Na parterze, na wprost głównego wejścia do szkoły znajduje się specjalna skrzynka, do której również można wrzucać monety. Serdecznie zachęcamy wszystkich do wzięcia udziału w akcji!

 

Zobacz inne wpisy

Warsztaty z Wędrującym Filmoznawcą

02 marca 2021 | Dariusz Smolarek

W dniu 1 marca 2021r. odbyły się warsztaty  filmowe online z Wędrującym Filmoznawcą  panem Mateuszem Wiskulskim na temat:...

Z przyjemnością informujemy, że w tym roku szkolnym uczennice z klas 2Dg i 2Fp (grupa technik przemysłu mody) wzięły udział...

Morsowanie w klasach 1TP i 2Fg

24 lutego 2021 | Dariusz Smolarek

W dniu 15 lutego 2021 roku odbyła się lekcja wychowawcza on-line na kąpielisku Nasze Piaski w Pysznicy. Tematem zajęć były...

Ta strona używa cookie i innych technologii. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.