Subpage slide
Jestem Uczniem Jestem Rodzicem Jestem Kandydatem

Akcja z okazji Światowego Dnia Rzucania Palenia

19 listopada 2018 | Agencja magico

W czwartek, 15 listopada w ramach obchodów Światowego Dnia Rzucania Palenia Tytoniu w naszej szkole, została przeprowadzona akcja mająca na celu zniechęcenie uczniów do sięgania po papierosa. Co roku w trzeci czwartek listopada na cały świecie obchodzony jest Światowy Dzień Rzucania Palenia Tytoniu. W związku z tym uczniowie klasy 2TL1 pod przewodnictwem Pani Lidii Harasymów przygotowali gazetkę szkolną oraz audycję.

 

Dzięki temu młodzież w czasie przerw lekcyjnych mogła zapoznać się z materiałami edukacyjnymi. Pomysł obchodów narodził się w Stanach Zjednoczonych z inicjatywy dziennikarza Lynna Smitha, który w 1974 roku zaapelował do czytelników szkolnej gazety, aby przez 1 dzień nie palili papierosów. W efekcie aż 150 tys. ludzi spróbowało przez jedną dobę wytrzymać bez palenia. Na całym świecie tytoń zabija ponad 5 mln. osób. W skład dymu tytoniowego wchodzi ponad 4000 związków chemicznych. Ponadto 40 z nich to substancje rakotwórcze. Rzucanie palenia w każdym momencie życia stopniowo obniża poziom ryzyka chorób serca, układu oddechowego i nowotworów. Dlatego tak ważne jest jak najszybsze podjęcie kroków zmierzających do zwalczania tego śmiercionośnego nałogu w trosce o zdrowie własne i swoich bliskich.

Zobacz inne wpisy

Warsztaty z Wędrującym Filmoznawcą

02 marca 2021 | Dariusz Smolarek

W dniu 1 marca 2021r. odbyły się warsztaty  filmowe online z Wędrującym Filmoznawcą  panem Mateuszem Wiskulskim na temat:...

Z przyjemnością informujemy, że w tym roku szkolnym uczennice z klas 2Dg i 2Fp (grupa technik przemysłu mody) wzięły udział...

Morsowanie w klasach 1TP i 2Fg

24 lutego 2021 | Dariusz Smolarek

W dniu 15 lutego 2021 roku odbyła się lekcja wychowawcza on-line na kąpielisku Nasze Piaski w Pysznicy. Tematem zajęć były...

Ta strona używa cookie i innych technologii. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.