Subpage slide
Jestem Uczniem Jestem Rodzicem Jestem Kandydatem

Apel upamiętniający agresję ZSRR na Polskę we wrześniu 1917 r.

18 września 2017 | Agencja magico

17 września, to data niezwykle ważna w historii  naszego narodu. 78 lat temu, po napaści Niemiec, Polska musiała zmierzyć się z kolejnym wrogiem, który brutalnie przekroczył wschodnią granicę naszej Ojczyzny.

Oddając hołd bohaterom walczącym z Armią Czerwoną, uczniowie ZSP Nr 2 przygotowali apel upamiętniający wrześniowe wydarzenia. Młodzież zaangażowana w uroczystość,  wyrecytowała przejmujące i pełne powagi utwory poetyckie.

 

Zebrani otrzymali także wspaniałą lekcję historii od Pana Zbigniewa Paszkiewicza ? Przewodniczącego Koła Związku Sybiraków w Stalowej Woli, który nawiązując do własnych doświadczeń wojennych, podkreślił wagę pamięci o tragicznych wydarzeniach i bohaterach narodowych. Uroczystość zakończona została utworem Miasto 44 w wykonaniu Klaudii Latawiec z kl. 3 TLP, której akompaniował na gitarze Jakub Myszka z kl. 2 TP.

 

Uroczystość 17 września przygotowali uczniowie: Kinga Pietras kl.3TLP, Jakub Cieślak kl.3TEC, Patrycja Powęska kl. 2TLP, Julia Wargala kl. 2TLM, Paweł Kolano kl.3TEC, Adrian Olszówka kl. 3TEC, Krzysztof Metko kl.3TEC pod opieką nauczycieli języka polskiego i historii: Anny Blachy, Anety Łój i Iwony Szewc.

 

Zobacz inne wpisy

Uczniowie i absolwenci, którzy zdawali egzamin potwierdzający kwalifikacje w zawodzie w sesji ZIMA (styczeń-luty) 2021 i nie...

UWAGA KONKURS!

07 kwietnia 2021 | Jakub Bożek

Polski Czerwony Krzyż jest jednym z liderów szkoleń z zakresu pierwszej pomocy. Rocznie ponad 70 000 osób uczy się z PCK, jak...

Życzenia Świąteczne

30 marca 2021 | Jakub Bożek

Dyrekcja Szkoły oraz Samorząd Uczniowski życzą uczniom, rodzicom oraz pracownikom Zespołu Szkół Nr 2 zdrowych i spokojnych...

Ta strona używa cookie i innych technologii. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.