Subpage slide
Jestem Uczniem Jestem Rodzicem Jestem Kandydatem

Aukcja Wielkanocna i Finał Konkursów Wielkanocnych 27 marca 2018 r.

05 kwietnia 2018 | Agencja magico

27 marca 2018 roku w auli szkoły ZSP Nr 2 im T. Kościuszki w Stalowej Woli odbył się uroczysty finał konkursów wielkanocnych: ?VI Powiatowego Konkursu na Najpiękniejszą Pisankę i Stroik Wielkanocny? i ?VII Szkolnego Konkursu na Najpiękniejszą Pisankę i Stroik Wielkanocny? połączony z wystawą pisanek i stroików wielkanocnych, a także z dobroczynną aukcją wielkanocną.

 

      W uroczystości uczestniczyli laureaci konkursów z gimnazjów powiatu niżańskiego i stalowowolskiego, ich opiekunowie, dyrekcja, grono pedagogiczne oraz uczniowie naszej szkoły.

      Do konkursu zostały zaproszone szkoły gimnazjalne z powiatu stalowowolskiego i niżańskiego. Na zaproszenie odpowiedziało 11 gimnazjów i szkół podstawowych z sąsiednich miejscowości. W dwóch kategoriach konkursowych rywalizowało43 wyjątkowo pięknych prac, w tym 25 pisanek i 18 stroików.  Równolegle z konkursem powiatowym odbyło się rozstrzygnięcie VII Szkolnego Konkursu na Najpiękniejszą Pisankę i Stroik Wielkanocny.

 

Uroczystość poprowadzili uczniowie naszej szkoły: Patrycja Powęska z klasy II TP i Konrad Dudzic z klasy IV TL.

Program uroczystości przebiegał następująco:

  1. Powitanie wszystkich i przedstawienie celów przedsięwzięcia.

  2. Program pt. ?Tradycje i zwyczaje wielkanocne w Polsce? wsparty prezentacją multimedialną.

  3. Ogłoszenie wyników konkursów i wręczenie nagród.

  4. Aukcja pisanek i stroików wielkanocnych.

     

  Aukcja wielkanocna poprowadzona przez uczniów naszej szkoły zwieńczyła uroczystość, zaś uzyskany z niej dochód w wysokości 868 zł został przeznaczony na zakup czterech żywnościowych paczek świątecznych dla najbardziej potrzebujących uczniów naszej szkoły.

 

 

Serdecznie dziękujemy Dyrekcji szkoły za wsparcie aukcji i ufundowanie nagród, młodzieży gimnazjalnej i uczniom naszej szkoły za udział w konkursie i przekazanie swoich prac konkursowych na aukcję. Szczególne słowa podziękowania należą się uczniom klasy II TLM za wykonanie dekoracji i pomoc w organizacji aukcji, a także wszystkim, którzy włączyli się poprzez zakup pisanek czy stroików lub w jakikolwiek inny sposób w szkolną aukcję dobroczynną.

 

 Zapraszamy w przyszłym roku do wzięcia udziału w konkursach wielkanocnych organizowanych przez naszą szkołę ? w myśl słów:

? ?pielęgnując dawne przodków obrzędy;

to co weszło w zwyczaj, niech zwyczajem zostanie, a to co było,

cośmy od ojców zasłyszeli lub sami jeszcze widzieli,

przekażmy tym co po nas przyjdą, a pomni,

że gdzie była przeszłość, tam i przyszłość będzie?.

               Organizatorzy: mgr Renata Pachacz, mgr Bogusław Łój, ks. Marcin Polak

[gallery link="file" ids="49837,49839,49840,49841,49842,49843,49844,49845,49846"]

Zobacz inne wpisy

Uczniowie i absolwenci, którzy zdawali egzamin potwierdzający kwalifikacje w zawodzie w sesji ZIMA (styczeń-luty) 2021 i nie...

UWAGA KONKURS!

07 kwietnia 2021 | Jakub Bożek

Polski Czerwony Krzyż jest jednym z liderów szkoleń z zakresu pierwszej pomocy. Rocznie ponad 70 000 osób uczy się z PCK, jak...

Życzenia Świąteczne

30 marca 2021 | Jakub Bożek

Dyrekcja Szkoły oraz Samorząd Uczniowski życzą uczniom, rodzicom oraz pracownikom Zespołu Szkół Nr 2 zdrowych i spokojnych...

Ta strona używa cookie i innych technologii. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.