Subpage slide
Jestem Uczniem Jestem Rodzicem Jestem Kandydatem

Azbest dla uczniów szkół średnich 2019-2021

13 września 2021 | Bogusław Łój

W dniu 10 września 2021 roku uczniowie naszej szkoły wzięli udział w szkoleniu realizowanym w ramach zadań wynikających z „Programu Oczyszczania Kraju z azbestu na lata 2009-2032”.

Wykładowcami byli dr inż. Jacek Grabowski oraz dr inż. Paweł Olszewski, koordynatorem szkolenia Pani mgr inż. Beata Wójcik – wieloletni pracownicy Głównego Instytutu Górnictwa.

Uczestnikami  szkolenia byli uczniowie klas technikum w zawodzie technik budownictwa i technik robót wykończeniowych w budownictwie: 2TBG/TB, 3Bp/TB, 2TW i 3Dp.

Zapoznani zostali z wiedzą z zakresu bezpiecznego prowadzenia prac związanych z usuwaniem wyrobów zawierających azbest,sposobów demontażu azbestu oraz jego utylizacji. Szkolenie składało się z dwóch części:

  • teoretycznej
  • praktycznej

Multimedialna prelekcja obejmowała regulacje prawne dotyczące bezpieczeństwa i higieny pracy przy wykonywaniu prac w kontakcie z azbestem, zastosowania azbestu, identyfikacji wyrobów i innych materiałów zawierających azbest, metod identyfikacji. Zostały omówione zagrożenia dla zdrowia związane z pracami wykonywanymi w styczności z materiałami zawierającymi azbest. Podczas części praktycznej uczniowie poznali prawidłowy sposób zakładania oraz zdejmowania  środków ochrony indywidualnej stosowanych w trakcie prac związanych z usuwaniem wyrobów azbestowych, a także poznali zasady dokonywania oceny stanu i możliwości bezpiecznego użytkowania wyrobów zawierających azbest.

Dodatkową korzyścią dla uczestników, była możliwość uzyskania zaświadczeń uprawniających do nadzoru i prowadzenia prac związanych z usuwaniem wyrobów zawierających azbest.  

Opiekę nad uczniami biorącymi udział w szkoleniu sprawowali: Renata Bis, Marcin Kapuściński, Tamara Stadnik.

Opracowanie: Tamara Stadnik

Zobacz inne wpisy

82 rocznica agresji sowieckiej na Polskę

22 września 2021 | Bogusław Łój

Wrzesień to miesiąc szczególny dla nas, Polaków, dla naszej pamięci historycznej i tożsamości narodowej. Wrzesień to miesiąc...

   W dniu 20 i 21 września  zostały przeprowadzone  wykłady dla naszych uczniów   o tematyce “Zasady...

Informacje dotyczące ubezpieczenia NNW uczniów

20 września 2021 | Bogusław Łój

Drodzy Rodzice! Informuję, że w roku szkolnym 2021/2022 Szkoła nie będzie ubezpieczała uczniów od następstw nieszczęśliwych...

Ta strona używa cookie i innych technologii. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.