Subpage slide
Jestem Uczniem Jestem Rodzicem Jestem Kandydatem

Beania Zawodowe u Kościuszki

06 października 2017 | Agencja magico

28 września 2017 roku odbyła się V edycja wydarzenia Beania Zawodowe u Kościuszki. Były to otrzęsiny wyjątkowe, bo - po pierwsze zawodowe i zarazem tradycyjne, a po drugie to otrzęsiny u Kościuszki ? Patrona naszej szkoły. Uczniowie klas pierwszych zostali przyjęci w poczet uczniów Złotej Kościuszkowskiej. Uroczystość składała się z dwóch części.

 

Pierwsza z nich to właściwe Beania, w trakcie których reprezentantów klas pierwszych poddano: heblowaniu, ciosaniu, spiłowywaniu rogów, sadzaniu na kozła, obcinaniu włosów, czesaniu, czyszczeniu uszu. Kolejnym wyzwaniem dla Beanów był konkurs wiedzy o patronie szkoły Tadeuszu Kościuszce. Jednak najważniejszym elementem uroczystości było złożenie przez uczniów przysięgi zawodowej.

Druga część otrzęsin, czyli tzw. ?obróbka zawodowo-sportowa? miała miejsce w Chłopskiej Woli w czasie ogniska integracyjnego. Uczniowie brali udział w następujących konkurencjach:

 

- przeciąganie liny

- wyścigi w workach

- wykonywanie plakatu przedstawiającego wybrany kierunek nauki

- siatkówka

- zabawy z pedagogiem szkolnym

 

W przerwie między konkurencjami uczniowie dla nabrania sił konsumowali kiełbaski z grilla.

 

Wychowawcy klas pierwszych serdecznie dziękują za pomoc nauczycielom wychowania fizycznego, którzy przygotowali i przeprowadzili konkurencje sportowe oraz nauczycielom pomagającym w opiece nad uczniami i paniom pedagog.

 

Opracował zespół wychowawców klas pierwszych.

  [[WidgetGallery|{"id": "568" override_thumbnail_settings="0" thumbnail_width="100" thumbnail_height="75" thumbnail_crop="1" images_per_page="20" number_of_columns="0" ajax_pagination="0" show_all_in_lightbox="0" use_imagebrowser_effect="0" show_slideshow_link="0" slideshow_link_text="[Show as slideshow]" order_by="sortorder" order_direction="ASC" returns="included" maximum_entity_count="500" display_type="photocrati-nextgen_basic_thumbnails"]

Zobacz inne wpisy

Warsztaty z Wędrującym Filmoznawcą

02 marca 2021 | Dariusz Smolarek

W dniu 1 marca 2021r. odbyły się warsztaty  filmowe online z Wędrującym Filmoznawcą  panem Mateuszem Wiskulskim na temat:...

Z przyjemnością informujemy, że w tym roku szkolnym uczennice z klas 2Dg i 2Fp (grupa technik przemysłu mody) wzięły udział...

Morsowanie w klasach 1TP i 2Fg

24 lutego 2021 | Dariusz Smolarek

W dniu 15 lutego 2021 roku odbyła się lekcja wychowawcza on-line na kąpielisku Nasze Piaski w Pysznicy. Tematem zajęć były...

Ta strona używa cookie i innych technologii. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.