Subpage slide
Jestem Uczniem Jestem Rodzicem Jestem Kandydatem

Biblioteka szkolna poleca! Zasoby internetowe w czasie zdalnego nauczania

18 listopada 2020 | Jakub Bożek

Drodzy Czytelnicy! Uczniowie, Rodzice i Nauczyciele!

Sytuacja związana z rozprzestrzeniającą się epidemią i wprowadzenie zdalnego nauczania spowodowały, że niestety nie możemy wypożyczać Wam książek ani przyjmować zwrotów. Zachęcamy do korzystania z portali internetowych, które oferują darmowe e-booki oraz audiobooki.

Poniżej znajdują się linki do stron, z których można pobrać książkę elektroniczną na komputer, smartfon, czytnik e-book lub czytać ją online:

https://wolnelektury.pl

https://lektury.gov.pl

 

Darmowe e-booki odnajdziemy również w księgarniach internetowych, które udostępniły bezpłatnie nowości wydawnicze, poradniki, podręczniki oraz światowe arcydzieła literackie:

 

https://www.publio.pl/darmowe.html – poradniki, raporty, artykuły oraz e-prasa,

https://www.nexto.pl/ebooki/darmowe_c1219.xml – około 100 poradników, lektur i podręczników,

https://woblink.com/katalog/ebooki/darmowe – klasyczne utwory literackie, literatura współczesna, magazyny tematyczne, jak i literatura specjalistyczna.

 

Zamknięcie w domach wymusiło na uczniach, rodzicach i nauczycielach inne spojrzenie na uczenie się i nauczanie. Wykorzystajmy ten czas na doskonalenie tych umiejętności poprzez korzystanie z nowych narzędzi informatycznych, bogactwa zasobów cyfrowych oraz wyszukiwanie wiarygodnych źródeł informacji. Ten czas to inwestycja w siebie i swoją wiedzę, która w przyszłości na pewno zaprocentuje!

 

Poniżej znajdują się linki do stron i serwisów rekomendowanych przez Ministerstwo Edukacji Narodowej, na których odnaleźć można ekranizacje lektur szkolnych oraz materiały edukacyjne.

 

Epodreczniki.pl

Podręcznik internetowy „Włącz Polskę!”

Portal lektury.gov.pl

Strona Centrum Nauki Kopernik

Portal edukacyjny Instytutu Pamięci Narodowej 

Serwis IPN Przystanek historia

Serwis Ninateka

Serwis Muzykoteka Szkolna

Biblioteka Cyfrowa Polona

Biblioteka Cyfrowa Ośrodka Rozwoju Edukacji

Serwis Telewizji Polskiej

 

Przypominamy o możliwości zamawiania skanów fragmentów książek lub artykułów  z czasopism w Bibliotece Pedagogicznej w Tarnobrzegu i jej filiach w Stalowej Woli i w Nisku. Usługa reprografii jest bezpłatna, skany można zamawiać elektronicznie, logując się w katalogu online dostępnym pod adresem www.pbw.org.pl

 

Tu znajdziecie link z filmem instruktażowym https://youtu.be/fMjiJxFL

 

Jednorazowe zamówienie może zawierać do 20 stron z danej publikacji, ale podpowiadamy, że w takiej sytuacji zamówienie można rozłożyć na kilka. Jeśli nie znamy zawartości danej książki, warto poprosić o zrobienie skanu spisu treści. Pliki zostaną przesłane na adres mailowy lub do prywatnej chmury. W razie wątpliwości pracownicy biblioteki chętnie udzielą informacji telefonicznej.

 

Opracowanie:

Nauczyciele bibliotekarze

Zobacz inne wpisy

Szkolny zestaw podręczników szkolnych Poniżej prezentujemy szkolny zestaw podręczników szkolnych w Zespole Szkół Nr 2 im. Tadeusza...

Wyniki naboru do klas pierwszych

22 lipca 2021 | Dariusz Smolarek

Wyniki naboru do klas pierwszych Zespołu Szkół Nr 2 im. Tadeusza Kościuszki w Stalowej Woli Poniżej linki z wynikami naboru...

Rekrutacja 2021/2022

21 lipca 2021 | Dariusz Smolarek

Wszystkich kandydatów prosimy o zapoznanie się z poniższymi zasadami: Punkt rekrutacyjny znajduje się w sali 201 (I piętro,...

Ta strona używa cookie i innych technologii. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.