Subpage slide
Jestem Uczniem Jestem Rodzicem Jestem Kandydatem

Budowlani z wizytą na obwodnicy Stalowej Woli i Niska

05 listopada 2019 | Agencja magico

W dniu 30 października uczniowie klasy 3 TD i klasy 1 Bp mieli okazję wziąć udział w wycieczce zawodowej na plac budowy obwodnicy Niska i Stalowej Woli. 

W pierwszej części uczniowie wzięli udział w spotkaniu z kierownikiem budowy i i pracownikiem służby BHP. Dowiedzieli się w trakcie spotkania jaki ogrom pracy trzeba włożyć w prowadzenie tak ogromnej inwestycji wartej blisko 250 mln zł.

 

Inwestycja obejmuje budowę drogi jednojezdniowej dwupasowej o nawierzchni odpornej na koleinowanie, ze skrzyżowaniami jednopoziomowymi i dwupoziomowymi, dwoma łącznikami drogowymi, mostami, wiaduktami, przepustami, drogami obsługującymi przyległy teren, urządzeniami ochrony środowiska oraz przebudowę infrastruktury technicznej kolidującej z inwestycją. Dowiedzieli się także jak ważną rolę odgrywa służba BHP, będąca ciałem doradczym kierownika budowy, a która dba o bezpieczeństwo pracowników.

 

Zobaczyli jak w praktyce stosowane są nowoczesne technologie w budownictwie inżynierii lądowej np. technologię budowy muru oporowego z zastosowaniem pasów elastycznych.

 

Opiekę nad uczniami sprawowali: p. Daniel Zieliński, p. Marcin Kapuściński, p. Jakub Bożek

Zobacz inne wpisy

Z przyjemnością informujemy, że w tym roku szkolnym uczennice z klas 2Dg i 2Fp (grupa technik przemysłu mody) wzięły udział...

Morsowanie w klasach 1TP i 2Fg

24 lutego 2021 | Dariusz Smolarek

W dniu 15 lutego 2021 roku odbyła się lekcja wychowawcza on-line na kąpielisku Nasze Piaski w Pysznicy. Tematem zajęć były...

Pokaż swoje 100 dni do matury i zgarnij nawet 2000 złotych lub inne cenne nagrody! 1000 lub 2000 złotych, a także vouchery na...

Ta strona używa cookie i innych technologii. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.