Subpage slide
Jestem Uczniem Jestem Rodzicem Jestem Kandydatem

„Co kraj - to obyczaj, co rodzina - zwyczaj” - quiz online

25 listopada 2020 | Jakub Bożek

Biblioteka szkolna zaprasza uczniów do udziału w grze internetowej dotyczącej  jesienno-zimowych tradycji polskich. Gra zostanie przeprowadzona w aplikacji quizizz.com w dniu 02.12.2020 r. o godz. 19.00. Prosimy o zgłoszenie swojego uczestnictwa przez dziennik elektroniczny do p. Anny Sibigi lub na biblioteczny Faceboook do godz. 15.00 (02.12.2020 r.). 
Uczestnicy tuż przed rozpoczęciem gry otrzymają link do quizu. Po zalogowaniu się w aplikacji na komputerze lub smartfonie będą musieli odpowiedzieć na 20 pytań dotyczących dawnych, często już zapomnianych zabaw, takich jak: andrzejki i katarzynki, zwyczajów adwentowych oraz kultu świętych: Marcina, Barbary oraz Mikołaja. Do dnia dzisiejszego niewiele zachowało się z tych starych tradycji albo zupełnie zmieniły one charakter. Warto jednak o nich pamiętać, bo są one częścią naszej bogatej rodzimej kultury.  

Do przygotowania quizu wykorzystano następującą literaturę:

  • Renata Hryń-Kuśmierek, Polskie tradycje doroczne. Poznań: Publicat, [2005], s. 18-24, 93-95.
  • Krzysztof Braun, Katarzyna Braun, Zwyczaje doroczne. Warszawa: Edipresse Polska, 2007, s. 85-91.
  • Barbara Ogrodowska, Polskie obrzędy i zwyczaje doroczne. Warszawa: Sport i Turystyka - Muza, 2004, s. 240-267.  

W związku z czasowym ograniczeniem funkcjonowania bibliotek, każda chętna osoba otrzyma pod wskazany adres mailowy skany fragmentów wyżej wymienionych opracowań.   Zachęcamy do zabawy, warto sprawdzić swoją wiedzę i refleks, nawet bez przygotowania, tym bardziej, że na zwycięzców czekają nagrody. Nauczyciele bibliotekarze

Zobacz inne wpisy

Z przyjemnością informujemy, że w tym roku szkolnym uczennice z klas 2Dg i 2Fp (grupa technik przemysłu mody) wzięły udział...

Morsowanie w klasach 1TP i 2Fg

24 lutego 2021 | Dariusz Smolarek

W dniu 15 lutego 2021 roku odbyła się lekcja wychowawcza on-line na kąpielisku Nasze Piaski w Pysznicy. Tematem zajęć były...

Pokaż swoje 100 dni do matury i zgarnij nawet 2000 złotych lub inne cenne nagrody! 1000 lub 2000 złotych, a także vouchery na...

Ta strona używa cookie i innych technologii. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.