Subpage slide
Jestem Uczniem Jestem Rodzicem Jestem Kandydatem

Cykl lekcji z SANBankiem

24 listopada 2021 | Bogusław Łój

Na przełomie października i listopada bieżącego roku w Zespole Szkół Nr 2 im. Tadeusza Kościuszki w Stalowej Woli zakończył się cykl lekcji w ramach projektu „BAKCYL” - Bankowcy dla Edukacji Finansowej Młodzieży. 

Zajęcia na temat finansów prowadzone były w pięciu  klasach: 3Ep, 3Dp, 3Ap, 3Cp, 3Bp, w ramach lekcji z podstaw przedsiębiorczości. Cykl wykładów wygłosiła p. Dorota Serafin z Nadsańskiego Banku Spółdzielczego. Szkolnym koordynatorem realizacji projektu była p. mgr Justyna Czech. Omówiono następujące zagadnienia: „Rynek finansowy – zaufanie w biznesie”, „Moje finanse – myślę przedsiębiorczo” oraz  „Mądre inwestowanie”.

Podczas prowadzonych zajęć uczniowie mogli się dowiedzieć o roli banków w gospodarce, co to jest RRSO, kredyt i pożyczka, nauczyli się obliczać procent składany oraz, jak ważne w finansach jest oszczędzanie, planowanie budżetu i świadome inwestowanie. Młodzież wykazała duże zainteresowanie poruszonymi tematami. Miejmy nadzieję, że zdobyta wiedza pomoże im bardziej świadomie podejmować decyzje finansowe.

Wszystkim uczniom biorącym udział w tych zajęciach dziękujemy za zaangażowanie.  

Opracowanie i zdjęcia: mgr Justyna Czech
Red. P.U.

Zobacz inne wpisy

#6 EKOTADKI w akcji... - Nie marnuj jedzenia

03 Grudzień 2022 | Dariusz Smolarek

...

2 grudnia 2022 r. - Dzień Dawcy Szpiku w ZS Nr 2

01 Grudzień 2022 | Bogusław Łój

Już 2 grudnia 2022 r. możesz zarejestrować się w naszej szkole jako potencjalny Dawca Szpiku. Może nim zostać każdy ogólnie...

Konkurs "Poznaj swoje prawa w pracy"

30 listopada 2022 | Bogusław Łój

Celem konkursu jest popularyzowanie wśród uczniów szkół ponadpodstawowych wiedzy dotyczącej ochrony pracy, bezpieczeństwa i...

Ta strona używa cookie i innych technologii. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.