Subpage slide
Jestem Uczniem Jestem Rodzicem Jestem Kandydatem

Czytamy! Polecamy!

06 czerwca 2023 | Bogusław Łój

Zapraszamy wszystkich miłośników fantasy do biblioteki szkolnej na kolejną wystawę z cyklu “Czytamy! Polecamy!” Zachęcamy również tych, którzy nie mieli jeszcze w rękach powieści z tego gatunku.

Literatura fantastyczna, poczynając od połowy XX wieku, zyskuje coraz większą popularność. Powieści, takie jak ”Władca pierścieni”, “Hobbit” J. R.R. Tolkiena, “Harry Potter” czy saga o Wiedźminie z Rivii Andrzeja Sapkowskiego wpisały się na listę klasyki tego gatunku. Są one dostępne w naszej bibliotece, ale na wystawie zostały zaprezentowane również książki, które ukazały się w na rynku wydawniczym w ostatnich latach.

Powieści fantasy prezentują pozytywne uniwersalne wzorce i wartościowe przesłania. Są atrakcyjne ze względu na możliwość przeniesienia się do alternatywnych światów pełnych magii, czarów, smoków, rycerzy, księżniczek, krasnoludów, itp., co pozwala oderwać się od szarej teraźniejszości.

W prezentacji ukrytej pod obrazkiem można zapoznać się z krótkim omówieniem poszczególnych książek, ale oczywiście przede wszystkim zapraszamy do odwiedzania biblioteki!

Zobacz prezentację dotyczącą dostępnych w bibliotece pozycji książkowych z literatury fantasy

Nauczyciele bibliotekarze

Zobacz inne wpisy

Zestawy podręczników w roku szkolnym 2024/25

01 lipca 2024 | Dariusz Smolarek

Szkolny zestaw podręczników szkolnych Poniżej prezentujemy szkolny zestaw podręczników szkolnych w Zespole Szkół Nr 2im. Tadeusza...

Podsumowanie wydarzeń w roku szkolnym 2023/2024

26 czerwca 2024 | Jakub Bożek

Serdecznie zapraszamy do obejrzenia naszego filmowego podsumowania roku szkolnego 2023/2024! To był rok pełen wyzwań, emocji i...

Harmonogram egzaminów poprawkowych Egzamin poprawkowy z przedmiotu/ów Data Sala Godzina rozpoczęciaCzęści pisemnej Godzina...

Ta strona używa cookie i innych technologii. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.