Subpage slide
Jestem Uczniem Jestem Rodzicem Jestem Kandydatem

Działania promocyjne Zespołu nauczycieli przedmiotów przyrodniczych

17 maja 2019 | Agencja magico

Zespół nauczycieli przedmiotów przyrodniczych wraz ze swoimi uczniami przygotowali i przeprowadzili działania promocyjne podczas Dnia Otwartego Szkoły 2019. W sali 109 uczniowie naszej szkoły: Patrycja Samołyk, Roksana Lechoszest, Patryk Winiarczyk z klasy 1A oraz Kacper Makarewicz z 1TP zaprezentowali w czasie Dnia Otwartego Szkoły efektowne doświadczenia chemiczne: światła drogowe, efektowna piana, płonące banknoty ,tańczące żelki. Uczniowie prowadzili pokazy chemiczne pod opieką mgr Anny Miazgi.

   

W sali 108 uczniowie przybyli do naszej szkoły zapoznali się z prezentacją multimedialną ,, Mój region? pod opieką mgr Anny Nowak.

 

W sali 107 uczniowie Natalia Muszyńska, Wiktoria Kolasa, Kamila Mierzwa, Marcelina Bis, Aleksandra Szczepańska, Martyna Wojteczek z klasy 2TL2 przeprowadzili quizy przyrodnicze związane z ochroną  przyrody w Lasach Janowskich, zasadami gospodarki leśnej. Dla miłośników biologii quiz dotyczący  budowy i funkcjonowania  układu pokarmowego człowieka oraz odżywiania przygotowała  mgr Elżbietę Podgórska-Makieła.

 

 Uczniowie: Martyna Derylak, Weronika Ogonowska z klasy 3 TBG oraz Dominik Buwaj, Ryszard Szczepaniak, Grzegorz Ziółkowski, Patryk Pakuła z klasy 3 TEC przygotowali pod opieką mgr Piotra Niewójta  quizy  - ,,Osobliwości przyrodnicze najbliższego regionu? regionu Stalowej Woli i województwa podkarpackiego.

 

 Uczniowie Justyna Rybińska, Marcelina Woźniak, Szymon Siembida z klasy 3 TP oraz Sebastian Hetel z klasy 2TPG pod opieką nauczyciela geografii Piotra Niewójta przeprowadzili  ćwiczenia z mapami turystycznymi najbliższych okolic ,,Ekomuzeum w Widłach Wisły i Sanu? oraz mapami topograficznymi Bieszczad, Beskidu Sądeckiego, Gór Stołowych i Beskidu Żywieckiego.

 

W trakcie dnia otwartego, uczniowie różnych szkół, odwiedzający ZSP Nr2 im. Tadeusza Kościuszki mogli zobaczyć w sali 106 pokazy fizyczne, a właściwie uczestniczyć w lekcji otwartej, której głównym tematem były drgania i fale. Nauczycielka fizyki Lucyna Sibiga i pomagający jej uczniowie z klasy 2 TB (Filip Martyna, Adrian Młynarski, Dawid Pawłowski, Konrad Zieliński ) w ciekawy i atrakcyjny sposób pokazali zwiedzającym szkołę, że zjawiska fizyczne są nieodłączną częścią naszego codziennego życia. Gimnazjaliści i uczniowie szkół podstawowych mieli możliwość zobaczenia rezonansu mechanicznego i akustycznego. Obserwowali rozchodzenie się fal mechanicznych na falownicy i sprężynach oraz rozróżniali rodzaje fal. Młodzi ludzie uzupełnili swoją wiedzę w informacje dotyczące fal mechanicznych na przykładzie dźwięków i fal elektromagnetycznych na przykładzie światła. Mając do dyspozycji polaroidy, mogli obserwować zjawisko polaryzacji światła i wyszukiwać w sali źródeł światła spolaryzowanego (wyświetlacze LCD np. kalkulatory). Dodatkowo, uczestnicy dnia otwartego,  w sali fizycznej zobaczyli zachowanie baloników w pojemniku z częściowo wypompowanym powietrzem oraz jak ciśnienie atmosferyczne zgniata plastikową butelkę.

 

Zobacz inne wpisy

Z przyjemnością informujemy, że w tym roku szkolnym uczennice z klas 2Dg i 2Fp (grupa technik przemysłu mody) wzięły udział...

Morsowanie w klasach 1TP i 2Fg

24 lutego 2021 | Dariusz Smolarek

W dniu 15 lutego 2021 roku odbyła się lekcja wychowawcza on-line na kąpielisku Nasze Piaski w Pysznicy. Tematem zajęć były...

Pokaż swoje 100 dni do matury i zgarnij nawet 2000 złotych lub inne cenne nagrody! 1000 lub 2000 złotych, a także vouchery na...

Ta strona używa cookie i innych technologii. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.