Subpage slide
Jestem Uczniem Jestem Rodzicem Jestem Kandydatem

Działania Rzecznika Praw Ucznia w ZSP Nr 2

10 września 2018 | Agencja magico

Działania podjęte w ramach działalności Rzecznika Praw Ucznia w ZSP Nr 2 im. T. Kościuszki w Stalowej Woli w latach szkolnych 2016/2017 ? 2017/2018 we współpracy z Samorządem Uczniowskim:

 

9 grudnia 2016 r. - w ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Praw Człowieka odbył się Maraton Pisania Listów Amnesty International jako jedna z najważniejszych na świecie akcji podejmowanych w obronie praw człowieka. Uczniowie naszej szkoły pisali apele do władz w sprawie osób, których prawa są łamane. Celem tej akcji było uwrażliwienie uczniów na temat respektowania i obrony praw człowieka jako niezbywalnego prawa każdego, bez względu na wiek, czy narodowość. Dzięki tego typu inicjatywom uczniowie mają świadomość jak ważne są działania podejmowane w obronie praw człowieka, znają swoje prawa, angażują się społecznie i solidaryzują z osobami, których prawa są łamane.

 

Październik 2016 - przygotowanie kampanii ?STOP Cyber przemocy?: zredagowanie artykułu na stronę szkoły, opracowanie scenariuszy lekcji dla nauczycieli wychowawców do przeprowadzenia na godzinach wychowawczych, przygotowanie audycji we współpracy z pedagogiem szkolnym w odpowiedzi na sytuacje zaistniałe i zgłaszane jako realny problem przez uczniów naszej szkoły.

 

6 października 2016 - zorganizowanie we współpracy z pedagogiem szkoły p. Sylwią Pacholec prelekcji dla uczniów klas I LO i Technikum prowadzonej przez aspiranta sztabowego Komendy Powiatowej Policji w Stalowej Woli ? p. Grzegorza Elżakowskiego, dotyczącej bezpieczeństwa młodych ludzi w sieci.

 

7 grudnia 2017 r. odbyła się II edycja Maratonu Pisania Listów Amnesty International jako jedna z najważniejszych na świecie akcji podejmowanych w obronie praw człowieka. Uczniowie naszej szkoły pisali apele do władz w sprawie osób, których prawa są łamane.

 

Bieżące redagowanie pism, dokumentów, opinii Samorządu Uczniowskiego w sprawie stypendiów, skreśleń z listy uczniów, itp. na wnioski Dyrektora szkoły.

 

Udział przedstawicieli SU w cyklicznych spotkaniach z Dyrektorem szkoły, podczas których mają oni możliwość nie tylko przedstawić swój plan działań na dany rok szkolny, zyskać aprobatę Dyrektora szkoły dla pewnych swoich działań i inicjatyw, ale również zakomunikować potrzeby uczniów, ich problemy, sprawy, które wymagają interwencji w oparciu o znajomość swoich praw i obowiązków jako uczniów ZSP Nr 2 im. T. Kościuszki w Stalowej Woli.

 

B.Szwedo

Zobacz inne wpisy

Z przyjemnością informujemy, że w tym roku szkolnym uczennice z klas 2Dg i 2Fp (grupa technik przemysłu mody) wzięły udział...

Morsowanie w klasach 1TP i 2Fg

24 lutego 2021 | Dariusz Smolarek

W dniu 15 lutego 2021 roku odbyła się lekcja wychowawcza on-line na kąpielisku Nasze Piaski w Pysznicy. Tematem zajęć były...

Pokaż swoje 100 dni do matury i zgarnij nawet 2000 złotych lub inne cenne nagrody! 1000 lub 2000 złotych, a także vouchery na...

Ta strona używa cookie i innych technologii. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.