Subpage slide
Jestem Uczniem Jestem Rodzicem Jestem Kandydatem

Dzień hiszpański dla zawodu technik budownictwa

08 listopada 2018 | Agencja magico

5 listopada 2018 roku w ZSP Nr 2 w Stalowej Woli uczniowie kształcące się w zawodzie technik budownictwa relacjonowali swoje  wrażenia z  pobytu na praktykach zagranicznych w Hiszpanii w ramach projektu  pt: ?Praktyki zawodowe ? lepszy start w życiu zawodowym ? w ramach projektu ?Ponadnarodowa mobilność uczniów i absolwentów oraz kadry kształcenia zawodowego? realizowanego ze środków PO WER na zasadach Programu Erasmus+ sektor Kształcenie i szkolenia zawodowe współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej.

 

Podczas uroczystości na auli szkoły uczniowie opowiadali o Hiszpanii, wrażeniach z pobytu i z tego co robili na praktykach. Uczestnicy zdobyli dużo doświadczeń zawodowych, certyfikat ukończenia praktyk, Europass Mobilność, certyfikat ukończenia kursu języka hiszpańskiego. Szlifowali uczniowie język hiszpański i angielski ucząc Hiszpanów języka polskiego. Podsumowaniem tego dnia był film nakręcony przez uczestników praktyk i poczęstunek w formie ?tapas? przygotowany przez restaurację ?Słoneczna?. Relacja z dnia hiszpańskiego ukaże się w Telewizji Miejskiej Stalowa Wola.

 

Uczniowie biorąc udział w projekcie nabyli wiedzę u  umiejętności, które w Polsce byłyby dla nich nieosiągalne. Uczestnicząc w praktykach związanych z budownictwem energooszczędnym nauczyli się jak budować z materiałów ekologicznych dostępnych od stuleci.

 

Koordynator projektu : Artur Wróblewski

 

Zobacz inne wpisy

Warsztaty z Wędrującym Filmoznawcą

02 marca 2021 | Dariusz Smolarek

W dniu 1 marca 2021r. odbyły się warsztaty  filmowe online z Wędrującym Filmoznawcą  panem Mateuszem Wiskulskim na temat:...

Z przyjemnością informujemy, że w tym roku szkolnym uczennice z klas 2Dg i 2Fp (grupa technik przemysłu mody) wzięły udział...

Morsowanie w klasach 1TP i 2Fg

24 lutego 2021 | Dariusz Smolarek

W dniu 15 lutego 2021 roku odbyła się lekcja wychowawcza on-line na kąpielisku Nasze Piaski w Pysznicy. Tematem zajęć były...

Ta strona używa cookie i innych technologii. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.