Subpage slide
Jestem Uczniem Jestem Rodzicem Jestem Kandydatem

Dzień Otwarty Narodowego Banku Polskiego

26 września 2019 | Agencja magico

W dniu 23 września br. uczniowie klasy 2TLG pod opieką p. Justyny Czech i p. Justyny Wołoszyn oraz p. Rafała Sroczyńskiego  wzięli udział w dniu otwartym Narodowego Banku Polskiego, który odbył się w oddziale banku w Rzeszowie. Pracownicy banku przybliżyli uczestnikom spotkania najważniejsze zadania i funkcje Banku Centralnego.

 

Jedną z atrakcji stanowiła ważąca 12,5 kg złota sztaba, którą uczestnicy spotkania mogli obejrzeć na żywo. Uczniowie zostali przeprowadzeni także przez ścieżkę edukacyjną ?poznaj NBP?, której przedmiot stanowił zestaw treści dotyczących funkcjonowania Narodowego Banku Polskiego oraz różnic jakie rysują się między bankiem centralnym, a bankami komercyjnymi.

 

 Zainteresowaniem uczniów cieszyła się wystawa zabytkowych maszyn liczących. Poza tym uczestnicy dni otwartych NBP obejrzeli wystawy numizmatyczne ?Ze zbiorów jasielskich numizmatów?, ?25 lat Diecezji Rzeszowskiej na medalach i numizmatach? oraz wystawę filatelistyczną. Świadomość ekonomiczna wzrasta wraz z ciekawością młodzieży.

Opracowanie:     Justyna Czech

Zdjęcia:              Rafał Sroczyński

  [gallery columns="4" link="file" ids="56214,56215,56216,56217"]

Zobacz inne wpisy

Warsztaty z Wędrującym Filmoznawcą

02 marca 2021 | Dariusz Smolarek

W dniu 1 marca 2021r. odbyły się warsztaty  filmowe online z Wędrującym Filmoznawcą  panem Mateuszem Wiskulskim na temat:...

Z przyjemnością informujemy, że w tym roku szkolnym uczennice z klas 2Dg i 2Fp (grupa technik przemysłu mody) wzięły udział...

Morsowanie w klasach 1TP i 2Fg

24 lutego 2021 | Dariusz Smolarek

W dniu 15 lutego 2021 roku odbyła się lekcja wychowawcza on-line na kąpielisku Nasze Piaski w Pysznicy. Tematem zajęć były...

Ta strona używa cookie i innych technologii. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.