Subpage slide
Jestem Uczniem Jestem Rodzicem Jestem Kandydatem

Dzień Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej

12 kwietnia 2022 | Bogusław Łój

13 kwietnia 1943 r. o zbrodni dokonanej przez Sowietów usłyszał cały świat. Tego dnia Niemcy ogłosili informację o odkryciu w lesie pod Katyniem grobów polskich oficerów. Trzy lata wcześniej, wiosną 1940 r., na mocy decyzji najwyższych władz Związku Sowieckiego zamordowano blisko 22 tys. jeńców wojennych zatrzymanych po wkroczeniu Armii Czerwonej do Polski we wrześniu 1939 r. Byli wśród nich żołnierze Wojska Polskiego, profesorowie, lekarze, prawnicy, inżynierowie. W 2007 r. Sejm RP ustanowił 13 kwietnia Dniem Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej.

12 kwietnia 2022 r. w naszej szkole uczczono pamięć ofiar tej zbrodni. Uczniowie kl. 2A LO przygotowali akademię pt. „Pamięci Ojców Naszych” pod opieką nauczycieli historii: pani Iwony Szewc i pana Roberta Tryka.

Zaangażowani uczniowie to: Oliwia Majka, Oliwia Burek, Julia Jakimów, Agata Wilk, Mateusz Sibiga, Karol Kiewlen, David Burda, Patryk Fietko, Kamil Sawicz, Nicolas Wala z kl. 2A, Wiktoria Cwanek z kl. 4TC. Multimedia obsługiwał - Bartosz Kuziora. Poczet sztandarowy wystawiła kl. 1A Aleksandra Kilian, Kornelia Liszka, Bartosz Paluch, Karolina Bartochowska, Otylia Krawiec i Wiktor Sagan.  

Nagrywanie filmu – kl. 2TC Klaudia Ozga, Norbert Nieradko, Jakub Rękas

Zdjęcia – Pan Andrzej Kułakowski

Opr. mgr Iwona Szewc

Zobacz inne wpisy

Dzień Otwarty 2022 - Fotorelacja

27 maja 2022 | Bogusław Łój

...

Pączek dla Afryki

26 maja 2022 | Bogusław Łój

W okresie Wielkiego Postu na terenie naszej szkoły przeprowadzona została akcja charytatywna pod hasłem "Pączek dla Afryki". Organizatorami...

SZKOLENIE BRANŻOWE

25 maja 2022 | Dariusz Smolarek

28 kwietnia 2022 roku  odbyło się szkolenie   dla  uczniów naszej szkoły, dotyczące branży instalacyjnej i energetyki...

Ta strona używa cookie i innych technologii. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.