Subpage slide
Jestem Uczniem Jestem Rodzicem Jestem Kandydatem

Energetyczni w elektrociepłowni

12 listopada 2017 | Agencja magico

Klasa 2 i 3 TEC ( w zawodzie technik urządzeń i systemów energetyki odnawialnej ) uczestniczyli w wycieczce przedmiotowej do elektrociepłowni w Stalowej Woli. Opiekunami młodzieży byli Artur Wróblewski i Daniel Zieliński. Celem wycieczki było zwiedzenie linii spalania biomasy, poznanie budowy turbozespołu i zasady spalania paliw w kogeneracji.

 

Elektrownia w Stalowej Woli powstała w ramach projektu COP, początkowo pod nazwą Elektrownia OZET. Budowę prowadziła firma Als-Thom Belfort i 3 maja 1939 uruchomiono pierwszą turbinę 20 MW i dwa kotły rusztowe, a w sierpniu drugą turbinę 20 MW i następne dwa kotły. Elektrownia została poświęcona 25 czerwca 1939. Elektrownia Stalowa Wola posiada maksymalną moc produkcyjną 300 MW mocy elektrycznej i 465,9 MW mocy cieplnej.

 

IMGP0931

 

Zobacz inne wpisy

Z przyjemnością informujemy, że w tym roku szkolnym uczennice z klas 2Dg i 2Fp (grupa technik przemysłu mody) wzięły udział...

Morsowanie w klasach 1TP i 2Fg

24 lutego 2021 | Dariusz Smolarek

W dniu 15 lutego 2021 roku odbyła się lekcja wychowawcza on-line na kąpielisku Nasze Piaski w Pysznicy. Tematem zajęć były...

Pokaż swoje 100 dni do matury i zgarnij nawet 2000 złotych lub inne cenne nagrody! 1000 lub 2000 złotych, a także vouchery na...

Ta strona używa cookie i innych technologii. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.