Subpage slide
Jestem Uczniem Jestem Rodzicem Jestem Kandydatem

Energia odnawialna tematem pracy w Olimpiadzie Innowacji Technicznych

21 maja 2018 | Agencja magico

Uczniowie klasy drugiej technika urządzeń i systemów energetyki odnawialnej: Kamil Federczyk i Paweł Paluch zostali laureatami etapu okręgowego Olimpiady Innowacji Technicznych.

 

Nowe budynki wymagają nowych technologii i rozwiązań optymalizujących działanie instalacji, które są też najbardziej kosztowne. W podążaniu za ekonomicznymi układami, technologia pomp ciepła,...

 

...która wykorzystuje nadmiar energii cieplnej w budynku do ekonomicznego i ekologicznego ogrzewania pomieszczeń oraz wody jest bardzo nowatorskim rozwiązaniem.Nadwyżki ciepła z pracującego w lecie klimatyzatora są przez wymiennik doprowadzane do magazynu energii. Magazynem energii może być grunt, zbiornik z wodą. Ciepło z klimatyzatora przepływa do gruntu, gdzie jest pobierane z niego za pomocą pompy ciepła. Pobór ciepła następuje w miesiącach największego zapotrzebowania na energię cieplną czyli w zimie.

 

Gdyby w zimie wykorzystać ciepło zawarte w powietrzu wywiewanym z ogrzewanych pomieszczeń np. z klimatyzatorów do wstępnego podgrzewania powietrza zewnętrznego lub w lecie chłodzić powietrze zewnętrzne powietrzem wywiewanym z pomieszczenia klimatyzowanego, to w zależności od sprawności zastosowanego wymiennika ciepła można by w obu przypadkach znacznie zmniejszyć zużycie energii.

 

Opiekę nad uczniami sprawował Artur Wróblewski.

  [gallery link="file" ids="50869,50870,50871"]

Zobacz inne wpisy

Z przyjemnością informujemy, że w tym roku szkolnym uczennice z klas 2Dg i 2Fp (grupa technik przemysłu mody) wzięły udział...

Morsowanie w klasach 1TP i 2Fg

24 lutego 2021 | Dariusz Smolarek

W dniu 15 lutego 2021 roku odbyła się lekcja wychowawcza on-line na kąpielisku Nasze Piaski w Pysznicy. Tematem zajęć były...

Pokaż swoje 100 dni do matury i zgarnij nawet 2000 złotych lub inne cenne nagrody! 1000 lub 2000 złotych, a także vouchery na...

Ta strona używa cookie i innych technologii. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.