Subpage slide
Jestem Uczniem Jestem Rodzicem Jestem Kandydatem

Etap szkolny - XVIII edycji Olimpiady Znajomości Afryki

08 grudnia 2019 | Agencja magico

W ZS Nr 2 przeprowadzono szkolny etap XVIII Olimpiady Znajomości Afryki. OZA jest trójstopniową Olimpiadą tematyczną, organizowaną zgodnie z rozporządzeniem Ministra Edukacji Narodowej i Sportu. Organizatorem olimpiady jest Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie.

 

Celem konkursu jest promocja kontynentu afrykańskiego, przy zwróceniu szczególnej uwagi na działalność naszych rodaków ? bogactwo pracy polskich misjonarzy i misjonarek, ambasadorów naszego kraju oraz ludzi, wśród których żyją. Ponadto uczestnictwo w konkursie integruje uczniów wśród idei wychowania w duchu tolerancji, szacunku dla drugiego człowieka bez względu na jego pochodzenie, oraz uczy wrażliwości, otwartości na inne narody i kultury. W etapie szkolnym uczestniczyło 49 uczniów naszej szkoły. Do etapu wojewódzkiego zakwalifikowało się 2 uczniów:

 

1. Jessica Garbacz z klasy IAP, uzyskując 28 punktów na 50 możliwych 2. Aleksander Baran z klasy I DP, uzyskując 26 punktów na 50 możliwych

 

Zwycięzcy zawodów na poziomie szkolnym będą reprezentować naszą szkołę w etapie okręgowym, który odbędzie się w Rzeszowie 2 marca 2020 roku.

 

Wszystkim uczestnikom dziękujemy a zwycięzcom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Zobacz inne wpisy

Warsztaty z Wędrującym Filmoznawcą

02 marca 2021 | Dariusz Smolarek

W dniu 1 marca 2021r. odbyły się warsztaty  filmowe online z Wędrującym Filmoznawcą  panem Mateuszem Wiskulskim na temat:...

Z przyjemnością informujemy, że w tym roku szkolnym uczennice z klas 2Dg i 2Fp (grupa technik przemysłu mody) wzięły udział...

Morsowanie w klasach 1TP i 2Fg

24 lutego 2021 | Dariusz Smolarek

W dniu 15 lutego 2021 roku odbyła się lekcja wychowawcza on-line na kąpielisku Nasze Piaski w Pysznicy. Tematem zajęć były...

Ta strona używa cookie i innych technologii. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.