Subpage slide
Jestem Uczniem Jestem Rodzicem Jestem Kandydatem

Filmy animowane - rodzaj sztuki filmowej

18 grudnia 2017 | Agencja magico

Filmy animowane - rodzaj sztuki filmowej, w której prezentowany obraz został zarejestrowany przy użyciu kamery. Zamiast tego, jest on najczęściej rysowaną ręcznie grafiką, ukazującą kolejne fazy ruchu na pojedynczych klatkach. Obecnie filmy animowane tworzy się też przez zastosowanie techniki zdjęć poklatkowych oraz zaawansowanych grafik komputerowych. Początków nowożytnych filmów animowanych należy doszukiwać się na przełomie XIX i XX wieku. Wynalezienie techniki zdjęć poklatkowych umożliwiło wyprodukowanie pierwszej animacji zarejestrowanej na taśmie filmowej - Humorous Phases of Funny Faces z 1906 roku.

 

Wraz z rozwojem technologicznym na znaczeniu zaczęła zyskiwać animacja komputerowa. Momentem przełomowym okazała się premiera filmu "Toy Stroy", za który odpowiedzialne są studia Pixar oraz Disney.

 

O nowych technikach w animacji dowiedziała się klasa 2 TL, która uczestniczyła w zajęciach w dniu 18 grudnia 2017r.  prowadzonych przez pana. Stanisława Buczkowskiego w Miejskim Domu Kultury w Stalowej Woli pod opieką nauczycieli p.Justyny Świecy , p.Jakuba Bożka i p.Grzegorza Świecy.

Zobacz inne wpisy

Morsowanie w klasach 1TP i 2Fg

24 lutego 2021 | Dariusz Smolarek

W dniu 15 lutego 2021 roku odbyła się lekcja wychowawcza on-line na kąpielisku Nasze Piaski w Pysznicy. Tematem zajęć były...

Pokaż swoje 100 dni do matury i zgarnij nawet 2000 złotych lub inne cenne nagrody! 1000 lub 2000 złotych, a także vouchery na...

UWAGA KONKURS!

19 lutego 2021 | Jakub Bożek

Zima wyjątkowo nas zaskoczyła w tym roku. Mamy sporo śniegu i niskie temperatury. Wszyscy powinniśmy się cieszyć temperaturą...

Ta strona używa cookie i innych technologii. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.