Subpage slide
Jestem Uczniem Jestem Rodzicem Jestem Kandydatem

Finał Konkursów Wielkanocnych

09 maja 2019 | Agencja magico

29 kwietnia 2019 roku w Sali Tradycji ZSP Nr 2 im T. Kościuszki w Stalowej Woli odbyło się uroczyste podsumowanie ?VII Powiatowego Konkursu na Najpiękniejszą Pisankę i Stroik Wielkanocny?, połączone z okolicznościową akademią i wystawą nadesłanych prac.

 

W uroczystości uczestniczyli laureaci konkursów z gimnazjów i szkół podstawowych powiatu niżańskiego i stalowowolskiego, ich opiekunowie, dyrekcja oraz uczniowie naszej szkoły. Na konkursowe zaproszenie odpowiedziało w sumie 12 szkół, z których otrzymaliśmy 101 przepięknych prac: 55 pisanek i 46 stroików. Uroczystość pomogli przeprowadzić uczniowie z kl. I TC i III TBG.

 

W kategorii stroik zwyciężyła Agnieszka Dwojak z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 12 w Stalowej Woli, a w kategorii pisanka ? Dominika Tarczyńska z Publicznej Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 7, również ze Stalowej Woli. W wewnątrzszkolnej rywalizacji I miejsce zajął Kamil Federczyk z kl. III TEC.

 

Warto również nadmienić, iż jednym z celów naszego konkursu była pomoc materialna dla Jasia Sprysaka, półtorarocznego chłopca z Huty Krzeszowskiej, który w wyniku nieszczęśliwego wypadku uległ poparzeniu. Dlatego też nadesłane prace zostały przekazane na kiermasz charytatywny, który odbył się przed Świętami Wielkanocnymi wśród nauczycieli i pracowników szkoły. Z tego tytułu udało nam się uzyskać 780 zł, które przekazaliśmy rodzinie chłopca.

 

Serdecznie dziękujemy Dyrekcji szkoły i Radzie Rodziców za wsparcie konkursu i ufundowanie nagród, młodzieży ze szkół ościennych powiatów i uczniom naszej szkoły za udział i przekazanie swoich prac na kiermasz. Zapraszamy również do wzięcia udziału w przyszłym roku, w myśl słów:

 

? ?pielęgnując dawne przodków obrzędy;

to co weszło w zwyczaj, niech zwyczajem zostanie, a to co było,

cośmy od ojców zasłyszeli lub sami jeszcze widzieli,

przekażmy ty,m co po nas przyjdą, a pomni,

że gdzie była przeszłość, tam i przyszłość będzie?.

 

Organizatorzy: Bogusław Łój, ks. Marcin Polak, Anna Bącal-Dycha

   

Zobacz inne wpisy

Warsztaty z Wędrującym Filmoznawcą

02 marca 2021 | Dariusz Smolarek

W dniu 1 marca 2021r. odbyły się warsztaty  filmowe online z Wędrującym Filmoznawcą  panem Mateuszem Wiskulskim na temat:...

Z przyjemnością informujemy, że w tym roku szkolnym uczennice z klas 2Dg i 2Fp (grupa technik przemysłu mody) wzięły udział...

Morsowanie w klasach 1TP i 2Fg

24 lutego 2021 | Dariusz Smolarek

W dniu 15 lutego 2021 roku odbyła się lekcja wychowawcza on-line na kąpielisku Nasze Piaski w Pysznicy. Tematem zajęć były...

Ta strona używa cookie i innych technologii. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.