Subpage slide
Jestem Uczniem Jestem Rodzicem Jestem Kandydatem

Finał XXXI Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Budowlanych

03 czerwca 2018 | Agencja magico

13 kwietnia br. w Sali Kolumnowej Sejmiku Województwa Lubuskiego odbywa się Finał Centralny XXXI Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Budowlanych. Do Zielonej Góry przyjechało najlepszych 82 uczniów z całej Polski.

 

Nasza szkołę reprezentowali, zdobyli tytuł laureata i zajęli w skali kraju następujące lokaty:

Bartłomiej Wójcik ? 3 miejsce Kacper Guzik ? 15 miejsce

 

Nasza szkoła zajęła 7 miejsce na 42 szkoły biorące udział w finale centralnym.

 

Organizatorem Olimpiady jest Wydział Inżynierii Lądowej Politechniki Warszawskiej. W organizowaniu Olimpiady uczestniczą inne szkoły wyższe oraz instytucje i organizacje działające na rzecz budownictwa. Organizator przygotowuje i przeprowadza Olimpiadę za pośrednictwem Komitetu Głównego odpowiedzialnego za poziom merytoryczny i organizację Olimpiady.

 

Powołana w 1987 roku Olimpiada Wiedzy i Umiejętności Budowlanych stanowi kontynuację organizowanego od 1982 roku w średnich szkołach budowlanych Turnieju Wiedzy i Umiejętności Budowlanych i jest olimpiadą tematyczną związaną z dziedziną wiedzy budowlanej.

 

Cele Olimpiady:

- rozwijanie wśród młodzieży zainteresowania budownictwem oraz pogłębianie wiedzy i umiejętności budowlanych, - kształtowanie nawyku doskonalenia zawodowego u uczniów i absolwentów szkół budowlanych, - lepsze przygotowanie uczniów do podejmowania dalszego kształcenia na kierunkach budowlanych szkół wyższych, - wyrobienie umiejętności samodzielnego zdobywania wiedzy, - zapoznanie młodzieży z najnowszymi rozwiązaniami konstrukcyjnymi i technologicznymi w dziedzinie budownictwa, - zachęcenie młodzieży do rozwijania swoich uzdolnień i stworzenie jej warunków szlachetnego współzawodnictwa, - doskonalenie form i metod twórczej pracy nauczycieli z młodzieżą, - stworzenie płaszczyzny współzawodnictwa między szkołami.

  [gallery link="file" ids="51079,51080,51078,51081,51075,51076,51077,51082"]

Zobacz inne wpisy

Warsztaty z Wędrującym Filmoznawcą

02 marca 2021 | Dariusz Smolarek

W dniu 1 marca 2021r. odbyły się warsztaty  filmowe online z Wędrującym Filmoznawcą  panem Mateuszem Wiskulskim na temat:...

Z przyjemnością informujemy, że w tym roku szkolnym uczennice z klas 2Dg i 2Fp (grupa technik przemysłu mody) wzięły udział...

Morsowanie w klasach 1TP i 2Fg

24 lutego 2021 | Dariusz Smolarek

W dniu 15 lutego 2021 roku odbyła się lekcja wychowawcza on-line na kąpielisku Nasze Piaski w Pysznicy. Tematem zajęć były...

Ta strona używa cookie i innych technologii. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.