Subpage slide
Jestem Uczniem Jestem Rodzicem Jestem Kandydatem

Gdy piosenka szła do wojska... - laureaci VII Regionalnego Turnieju Artystycznego O Liść Dębu

08 grudnia 2019 | Agencja magico

29. listopada 2019 roku w Zespole Szkół Nr 2 im. T. Kościuszki w Stalowej Woli odbyła się VII edycja Regionalnego Turnieju Artystycznego O Liść Dębu. Konkurs jak co roku zorganizowali p.Małgorzata Chojnacka-Szempruch i p. Jacek Paź. Podczas turnieju w artystycznych zmaganiach spotkali się uczniowie: Publicznej Szkoły Podstawowej im. T. Kościuszki w Rzeczycy Długiej, Publicznej Szkoły Podstawowej im. por. Józefa Mączki w Zaleszanach oraz Publicznej Szkoły Podstawowej Nr 9 im. Jana Kochanowskiego w Stalowej Woli. Po raz kolejny swoje talenty i pasje prezentowali również uczniowie naszej szkoły.

 

Promowanie młodych talentów oraz rozwijanie kreatywności uczniów to główne założenia turnieju. Uczniowie i nauczyciele stalowowolskiej szkoły kościuszkowskiej z zaciekawieniem i uznaniem śledzili wszystkie konkursowe występy. W tej edycji uczestnicy zaprezentowali się w kategoriach: śpiew oraz pokaz gimnastyczny. Turniejowe zmagania oceniało jury w składzie: p. Halina Wołos, naczelnik Wydziału Edukacji i Zdrowia w Urzędzie Miasta Stalowej Woli, dr Longina Ordon, dyrektor Opatowskiego Ośrodka Kultury, instruktor teatralny, wieloletni wicedyrektor Zespołu Szkół Nr 2 im. T. Kościuszki w Stalowej Woli, Małgorzata Chojnacka ? Szempruch ? nauczyciel j. polskiego i wiedzy o kulturze, mgr Jerzy Babraj ? artysta malarz i nauczyciel plastyki, Wiktoria Kołodziej ? uczennica klasy II TLG ? przedstawiciel Samorządu Uczniowskiego Złotej Kościuszkowskiej.

 

Laureaci turnieju otrzymali dyplomy - Złoty, Srebrny i Brązowy Liść Dębu oraz nagrody rzeczowe - bony do sieci sklepów EMPIK z życzeniami osiągania wielu jeszcze sukcesów w rozwijaniu pasji i indywidualnych uzdolnień. Złotym Liściem Dębu nagrodzono Wiktorię Cwanek oraz Jakuba Klimka, uczniów kl. II TC w ZS Nr 2 im. Tadeusza Kościuszki w Stalowej Woli.

Srebrny Liść Dębu przypadł w udziale Melanie Stępień, uczennicy Publicznej Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Pysznicy.

Brązowy Liść Dębu trafił do grupy wokalnej w składzie: Antoni Dul, Karol Drzymała, Dominik Krawiec i Seweryn Krawiec. Uczniowie reprezentowali Publiczną Szkołę Podstawową im. T. Kościuszki w Rzeczycy Długiej.

Zgromadzona w auli ZS Nr 2 publiczność wybrała swojego faworyta turniejowych zmagań. Nagrodę Publiczności otrzymała Katarzyna Fiut, uczennica klasy II A w ZS Nr 2 im. Tadeusza Kościuszki w Stalowej Woli.

 

W tegorocznej edycji turnieju jury przyznało również dwa wyróżnienia. Pierwsze otrzymał zespół wokalny z Publicznej Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Pysznicy w składzie: Kamil Bąk, Szymon Haliniak i Piotr Jarosz. Drugie przypadło w udziale Dziewczynom z dziewiątki. Uczennice Amelia Kulwicka i Nikola Sałach wykonały pokaz gimnastyczny, a reprezentują Publiczną Szkołę Podstawową im. Jana Kochanowskiego w Stalowej Woli. Wszyscy uczestnicy i ich opiekunowie otrzymali pamiątkowe dyplomy i słodkie upominki.

 

Wprawdzie nie stanęli na podium, ale na szczególne podziękowania zasłużyli również pozostali uczestnicy VII Regionalnego Turnieju Artystycznego O Liść Dębu: Nicole Markut i Amelia Pomykała z Rzeczycy Długiej oraz zespół Gawika i przyjaciele z Zaleszan. Dziękujemy serdecznie i gratulujemy wspaniałych występów wszystkim uczestnikom turnieju!!!

 

Małgorzata Chojnacka-Szempruch i Jacek Paź ? organizatorzy konkursu ? składają szczególne podziękowania wszystkim nauczycielom i uczniom, którzy wprawdzie nie prezentowali się na scenie, ale bez pomocy których przygotowanie tak dużego przedsięwzięcia byłoby dużo trudniejsze. Dziękujemy serdecznie: p. Jerzemu Babrajowi za przygotowanie pięknych dyplomów dla laureatów i udekorowanie sceny na auli, p. Annie Sibidze za przygotowanie prezentacji, p. Łukaszowi Sondejowi za nagłośnienie, p. Irenie Bednarczyk i p. Lili Witos za poczęstunek dla uczniów i ich opiekunów oraz członków jury, p. Jakubowi Bożkowi i p. A. Kułakowskiemu za pomoc w uwiecznieniu konkursu (zdjęcia, film).

 

Dziękujemy również uczniom wśród których znaleźli się:

 

- prowadzący uroczystość - Joanna Rzeszutko z kl. II TC i Stanisław Pałka z kl. IV TBSI - Wiktoria Kołodziej, członek jury - kl. II TLG, - Mateusz Bełzak - komisja skrutacyjna i Klaudia Ozga - zdjęcia - kl. II TL, - Dominik Buwaj, Julia Kutyła, Karolina Potocka, Filip Zieliński - poczęstunek i komisja skrutacyjna oraz Bartłomiej Waśko (nagłośnienie) - kl. IV TEC, - Elżbieta Guźla i Julia Loch, filmowanie turnieju - kl. I Ep, - Piotr Hodór, nagłośnienie - kl. IV TP, - Damian Kępa, nagłośnienie - kl. IV TD.

 

VII Regionalny Turniej Artystyczny O Liść Dębu spełnił jeszcze jedną ważną rolę. Kwota zebrana w ramach biletów wstępu ? podobnie jak w ubiegłym roku ? przeznaczona zostanie w całości na cel charytatywny.

 

Opr. Małgorzata Chojnacka-Szempruch

 

Zobacz inne wpisy

Z przyjemnością informujemy, że w tym roku szkolnym uczennice z klas 2Dg i 2Fp (grupa technik przemysłu mody) wzięły udział...

Morsowanie w klasach 1TP i 2Fg

24 lutego 2021 | Dariusz Smolarek

W dniu 15 lutego 2021 roku odbyła się lekcja wychowawcza on-line na kąpielisku Nasze Piaski w Pysznicy. Tematem zajęć były...

Pokaż swoje 100 dni do matury i zgarnij nawet 2000 złotych lub inne cenne nagrody! 1000 lub 2000 złotych, a także vouchery na...

Ta strona używa cookie i innych technologii. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.