Subpage slide
Jestem Uczniem Jestem Rodzicem Jestem Kandydatem

I i III miejsce w etapie diecezjalnym XXII OKWB

19 kwietnia 2018 | Agencja magico

Mariola Fiedko z klasy II TL i Marcin Bożek z klasy IV TB uzyskali I i III miejsce w etapie diecezjalnym XXII Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Biblijnej w Sandomierzu rywalizując z 32 najlepszymi uczniami średnich szkół z diecezji sandomierskiej. Mariola Fiedko zajęła I miejsce, a Marcin Bożek uplasował się na III pozycji w ten sposób obydwoje uzyskali tytuł finalisty i awans do etapu centralnego.

 

Etap diecezjalny XXII OKWB odbył się 18 kwietnia 2018 roku w Sandomierzu. Konkurs ten jest organizowany przez Katolickie Stowarzyszenie ?Civitas Christiana? i co roku uczestniczy w nim prawie 30 000 uczniów z 1500 szkół ponadgimnazjalnych w całej Polsce. Uczestnicy konkursu najpierw rozwiązali test składający się z 45 pytań zamkniętych i otwartych(Księga Psalmów, List do Galatów i List do Filipian wraz z wprowadzeniami, przypisami i komentarzami oraz słownikiem). Następnie po sprawdzeniu prac konkursowych siedmioro najlepszych uczestników awansowało do części ustnej, podczas której odpowiadali na wylosowany jednakowy zestaw pytań bezpośrednio przed komisją konkursową. Tegoroczna edycja konkursu była najtrudniejszą ze wszystkich od początku trwania konkursu. Po części pisemnej Mariola Fiedko zajęła I miejsce uzyskując 84 na 90 możliwych punktów, zaś Marcin Bożek zajął III miejsce uzyskując 77 punktów. W części ustnej zwycięska siódemka odpowiadała na 3 pytania z możliwością uzyskania maksymalnie 9 punktów. Po pierwszej serii pytań ustnych 3 osoby uzyskały maksymalną liczbę punktów w tym Mariola i Marcin. Po dogrywce ustnej o kolejność miejsc od 1 do 3 zwycięzcy etapu pisemnego zachowali swoje miejsca z etapu piesemnego. Mariola i Marcin uzyskali awans do etapu centralnego XXII OKWB. Finał XXII OKWB odbędzie się 4 - 5 czerwca 2018 r. w Niepokalanowie.

 

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

  [gallery link="file" ids="50016,50017,50018,50019,50020,50021"]

Zobacz inne wpisy

Z przyjemnością informujemy, że w tym roku szkolnym uczennice z klas 2Dg i 2Fp (grupa technik przemysłu mody) wzięły udział...

Morsowanie w klasach 1TP i 2Fg

24 lutego 2021 | Dariusz Smolarek

W dniu 15 lutego 2021 roku odbyła się lekcja wychowawcza on-line na kąpielisku Nasze Piaski w Pysznicy. Tematem zajęć były...

Pokaż swoje 100 dni do matury i zgarnij nawet 2000 złotych lub inne cenne nagrody! 1000 lub 2000 złotych, a także vouchery na...

Ta strona używa cookie i innych technologii. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.