Subpage slide
Jestem Uczniem Jestem Rodzicem Jestem Kandydatem

I Konkurs muzyczny na najlepsze wykonanie hymnu państwowego i hymnu szkoły

17 października 2019 | Agencja magico

W konkursie biorą udział wszystkie klasy pierwsze liceum i technikum, których zadaniem jest wykonanie na auli szkolnej dwóch utworów z towarzyszeniem podkładu muzycznego: hymnu państwowego (3 zwrotki) i hymnu szkoły (wszystkie zwrotki).

 

Ocenie podlegać będzie staranność i dokładność wykonania (znajomość tekstu i melodii, postawa), muzykalność, interpretacja i ogólny wyraz artystyczny.

 

Przesłuchania odbędą się w dniach 5-6 listopada 2019 roku na auli szkolnej wg podanego oddzielnie harmonogramu, podczas których jury w składzie: przedstawiciele dyrekcji, organizatorów, wychowawców i samorządu uczniowskiego wybiorą trzy najlepsze klasy. Ogłoszenie wyników konkursu i wręczenie dyplomów będzie miało miejsce podczas uroczystości ślubowania w dn. 8 listopada 2019 r.

 

Próby śpiewu odbywać się będą pod opieką wychowawców na godzinach wychowawczych. Przed udziałem w pierwszej próbie, wszyscy uczniowie nauczą się na pamięć tekstu hymnów i zapoznają z ich linią melodyczną, jak poniżej.

 

Hymn państwowy - podkład muzyczny bez linii melodycznej

 

Hymn szkoły - podkład muzyczny bez linii melodycznej

 

Hymn szkoły - podkład muzyczny z linią melodyczną

 

Tekst hymnu szkoły

Zobacz inne wpisy

Z przyjemnością informujemy, że w tym roku szkolnym uczennice z klas 2Dg i 2Fp (grupa technik przemysłu mody) wzięły udział...

Morsowanie w klasach 1TP i 2Fg

24 lutego 2021 | Dariusz Smolarek

W dniu 15 lutego 2021 roku odbyła się lekcja wychowawcza on-line na kąpielisku Nasze Piaski w Pysznicy. Tematem zajęć były...

Pokaż swoje 100 dni do matury i zgarnij nawet 2000 złotych lub inne cenne nagrody! 1000 lub 2000 złotych, a także vouchery na...

Ta strona używa cookie i innych technologii. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.