Subpage slide
Jestem Uczniem Jestem Rodzicem Jestem Kandydatem

I miejsce w szkoleniu bojowym. Uczniowie LO o edukacji wojskowej najlepsi w kraju

18 października 2018 | Agencja magico

W Ośrodku Szkolenia Poligonowego Wojsk Lądowych w Żaganiu dniach 30 września ? 6 października 2018 r. odbył się IV Centralny Zlot Klas Mundurowych. Uczestniczyło w nim ponad 500. uczniów z 16. najlepszych klas mundurowych w Polsce ? wyłonionych do udziału w Zlocie w drodze eliminacji wojewódzkich.

 

Uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 im. Tadeusza Kościuszki w Stalowej Woli zwyciężyli wojewódzkie eliminacje podczas konkursu, jaki odbył się 6 września na strzelnicy w Nisku i tym samym jako najlepsza klasa mundurowa reprezentowali w Żaganiu województwo podkarpackie.

 

28. uczniów klasy wojskowej pod opieką pułkownika Mariana Heroka i nauczyciela Krzysztofa Momota wytrwale walczyło w trzech zasadniczych konkurencjach przygotowanych przez organizatorów zlotu: w marszobiegu, szkoleniu ogniowym i w przedsięwzięciach artystycznych. Byli to: Dominik Kata, Kacper Wrona, Kacper Samołyk, Jakub Hanejko, Adrian Tonderys, Karolina Bis, Aleksandra Sulich, Aleksandra Kunysz, Wiktor Jarosz, Helena Pazik, Anna Pawłowska, Aleksandra Cetnarska, Karolina Jodłowska, Natalia Brak, Piotr Liskowicz, Urszula Stój, Laura Szuba, Grzegorz Żak, Wiktoria Giemza, Adrian Kaczor, Marek Kulka, Katarzyna Pacholec, Marcel Kata, Szymon Kuliński, Karolina Pamuła, Kornel Kus, Jakub Kuciel, Paweł Sprysak.

 

W najbardziej prestiżowej konkurencji zlotu, w szkoleniu ogniowym uczniowie stalowowolskiej szkoły kościuszkowskiej okazali się najlepsi w kraju. I miejsce zdobyli: Dominik Kata, Kacper Wrona, Aleksandra Cetnarska, Kacper Samołyk, Wiktor Jarosz, Paweł Sprysak, Marek Kata, Marek Kulka, Wiktoria Giemza, Urszula Stój, Grzegorz Żak, Laura Szuba. Uczniowie potwierdzili tym samym kilkunastokrotne, wieloletnie, ogólnopolskie zwycięstwa w strzelectwie sportowym.

 

IV Centralny Zlot Klas Mundurowych w Żaganiu zorganizowano w celu uczczenia 100-lecia odzyskania niepodległości, kształtowania u uczniów postaw patriotycznych, umiejętności niezbędnych do współdziałania w zespole i w realizacji zadań o charakterze obronnym oraz popularyzowania służby wojskowej.

 

Zobacz inne wpisy

Warsztaty z Wędrującym Filmoznawcą

02 marca 2021 | Dariusz Smolarek

W dniu 1 marca 2021r. odbyły się warsztaty  filmowe online z Wędrującym Filmoznawcą  panem Mateuszem Wiskulskim na temat:...

Z przyjemnością informujemy, że w tym roku szkolnym uczennice z klas 2Dg i 2Fp (grupa technik przemysłu mody) wzięły udział...

Morsowanie w klasach 1TP i 2Fg

24 lutego 2021 | Dariusz Smolarek

W dniu 15 lutego 2021 roku odbyła się lekcja wychowawcza on-line na kąpielisku Nasze Piaski w Pysznicy. Tematem zajęć były...

Ta strona używa cookie i innych technologii. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.