Subpage slide
Jestem Uczniem Jestem Rodzicem Jestem Kandydatem

Jasełka pt.: „Nie było miejsca dla Ciebie…”

08 stycznia 2020 | Agencja magico

Święta Bożego Narodzenia to cudowny czas, pełen pokoju i ciepła rodzinnego domu. Czas by zatrzymać się wśród zgiełku i zastanowić co jest ważne i co naprawdę liczy się w życiu. To czas, by pokazać jak bardzo istotna jest wspólnota rodzinna, oraz troski o to, by nikt nie czuł się samotny i opuszczony. Czas, w którym nikną wszystkie spory. Czas pojednania i miłości. Czas, gdy Bóg – Miłość wkracza w osobie dzieciny w historię człowieka.

 

W tę szczególną tajemnicę, głębię i atmosferę Świąt Narodzenia Pańskiego wprowadziły nas jasełka pt. „Nie było miejsca dla Ciebie…” przygotowane przez młodzież naszej szkoły pod kierunkiem katechetów. Spektakl odbył się w piątek 20 grudnia 2019 roku w auli szkoły w dwóch turach o godzinie 9.00 i 10.30. Uroczystość została uświetniona koncertem kolęd i pastorałek w wykonaniu solistów i chóru liczącego 35 osób w akompaniamencie Damiana Bryka i Jakuba Klimka.

 

Ogromne zaangażowanie uczniów i czas poświęcony na próby – opłacił się. Przedstawienie bardzo się spodobało i zostało nagrodzone gromkimi brawami. Młodzież zachwyciła widzów grą aktorską prezentując w ambitny sposób swoje umiejętności , talent oraz zaangażowanie. Nie zabrakło wzruszeń podczas spektaklu i pięknego śpiewu kolęd przez utalentowanych solistów oraz chórzystów. Była to wspaniała lekcja wzajemnego zbliżenia, miłości i refleksji oraz okazja do złożenia życzeń i budowania wspomnień z lat spędzonych w murach złotej kościuszkowskiej.

 

Na ręce wszystkich zaangażowanych w to dzieło: aktorów, śpiewających, grających, przygotowujących piękną dekorację składamy serdeczne podziękowania i gratulacje.

Wystąpili: Patrycja Powęska, Krzysztof Pac, Kacper Laskowski, Weronika Ogonowska, Karolina Jurkowska, Katarzyna Dryja, Stanisław Pałka, Wiktoria Cwanek, Karol Jędrusiński, Wiktoria Mysior, Sandra Piekarz, Miłosz Szczoczarz, Nikola Broda, Martyna Rędzio, Miłosz Ziółkowski, Kacper Serafin, Joanna Rzeszutko, Grzegorz Serafin Soliści: Wiktoria Cwanek, Katarzyna Fiut, Kacper Laskowski, Weronika Ogonowska, Nikola Broda, Martyna Wieczerzak, Katarzyna Dryja

 

Chór: Jagoda Rydzik, Maja Sobczyszyn, Elżbieta Wojtanowicz, Alicja Lupo, Daria Zielińska, Kornelia Wytrzęś, Paulina Michalczak, Emilia Chmielowska, Kinga Czachor, Martyna Wieczerzak, Łazanowska Agnieszka, Lidwin Kinga, Janiec Oliwia, Weronika Grabiec, Kamila Drozd, Patrycja Bąska, Patrycja Tapper, Natalia Flis, Julia Drozdowska, Kacper Lidwin, Kacper Serafin, Sebastian Czerwonka, Giemza Bartłomiej, Nikola Broda, Michalina Sudoł, Katarzyna Fiut, Patrycja Samołyk, Roksana Lechoszest, Nikola Wilk, Barbara Jaskot, Dominika Tonderys, Angelika Komsa, Wiktoria Syc, Ilona Barabasz, Maciej Łukaszczyk

 

Scenografia i dekoracje: Adam Zipser, Aleksandra Rojek

 

Kostiumy – pani Monika Skrzeszewska

   

Zobacz inne wpisy

Z przyjemnością informujemy, że w tym roku szkolnym uczennice z klas 2Dg i 2Fp (grupa technik przemysłu mody) wzięły udział...

Morsowanie w klasach 1TP i 2Fg

24 lutego 2021 | Dariusz Smolarek

W dniu 15 lutego 2021 roku odbyła się lekcja wychowawcza on-line na kąpielisku Nasze Piaski w Pysznicy. Tematem zajęć były...

Pokaż swoje 100 dni do matury i zgarnij nawet 2000 złotych lub inne cenne nagrody! 1000 lub 2000 złotych, a także vouchery na...

Ta strona używa cookie i innych technologii. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.