Subpage slide
Jestem Uczniem Jestem Rodzicem Jestem Kandydatem

Jubileuszowa edycja Regionalnego Turnieju Artystycznego O Liść Dębu

10 grudnia 2018 | Agencja magico

Regionalny Turniej Artystyczny O Liść Dębu to konkurs skierowany do uczniów gimnazjów z powiatów: stalowowolskiego, niżańskiego i tarnobrzeskiego, mający na celu rozwijanie kreatywności i zainteresowań uczniów, promowanie młodych talentów i alternatywnych form spędzania wolnego czasu.  Jego pomysłodawcami i organizatorami są p. Małgorzata Chojnacka-Szempruch, p. Jacek Paź i p. Longina Ordon.

 

Na potrzeby turnieju ogłoszono konkurs na zaprojektowanie logo Regionalnego Turnieju Artystycznego O Liść Dębu. Autorką najciekawszego pomysłu i zdobywczynią nagrody została Aleksandra Warchoł, uczennica klasy II TEC w roku szkolnym 2013/2014.

 

W trakcie kolejnych edycji zmodyfikowany został regulamin turnieju. W artystycznych zmaganiach mogli brać udział również uczniowie naszej szkoły, którzy początkowo swoje niezwykłe talenty prezentowali poza konkursem.

 

Przez pięć edycji trwania konkursu odwiedzili nas gimnazjaliści z 15 szkół, w sumie ponad 100 uczniów, utalentowanych dziewcząt i chłopców, solistów i zespołów. Swoje talenty prezentowali w różnych kategoriach: śpiew, gra na instrumencie, taniec, rysunek, recytacja, a nawet układanie na czas kostki Rubika czy lego robotyka.

 

Finał Jubileuszu 60-lecia szkoły stał się okazją do wielu podsumowań, również dla pomysłodawców turnieju stał się inspiracją do zaprezentowania jego imponującego, 5-letniego dorobku. Właśnie 29. listopada 2018 r. minęło dokładnie pięć lat od dnia, w którym odbyła się pierwsza edycja Regionalnego Turnieju Artystycznego O Liść Dębu

 

Zespół Sanowiślaczki, który działa w Publicznym Gimnazjum w Chwałowicach, zajął wtedy pierwsze miejsce, zdobywając główną nagrodę - ZŁOTY LIŚĆ DĘBU. W dniu finału Jubileuszu zespół gościł w szkole trzeci raz. Brawurowo wykonał tańce narodowe.

 

Odwiedziła nas również Karolina Kędzior, absolwentka Publicznego Gimnazjum Nr 1 w Zespole Szkół w Zaleszanach. Jako jedyna gimnazjalistka i uczestniczka turnieju wzięła w nim udział trzykrotnie. Karolina chętnie przyjęła zaproszenie na uroczystość i po raz kolejny zaprezentowała swoje wokalne umiejętności. Wśród uczniów naszej szkoły uczestniczką, która trzykrotnie i z dużymi sukcesami brała udział w turnieju była Karolina Madej, absolwentka technikum logistycznego. Niestety obowiązki zawodowe nie pozwoliły jej gościć u nas i jeszcze raz zaczarować wszystkich swoim hinduskim tańcem.

 

Prowadzący uroczystość finału Jubileuszu 60-lecia szkoły mgr Małgorzata Chojnacka-Szempruch i mgr Jacek Paź, jednocześnie pomysłodawcy Regionalnego Turnieju Artystycznego O Liść Dębu, w formie prezentacji przypomnieli wszystkim sylwetki uczestników i konkursowe zmagania.

 

Zapraszamy do jej obejrzenia!

 

 

 

Opr. Małgorzata Chojnacka-Szempruch

Zobacz inne wpisy

Z przyjemnością informujemy, że w tym roku szkolnym uczennice z klas 2Dg i 2Fp (grupa technik przemysłu mody) wzięły udział...

Morsowanie w klasach 1TP i 2Fg

24 lutego 2021 | Dariusz Smolarek

W dniu 15 lutego 2021 roku odbyła się lekcja wychowawcza on-line na kąpielisku Nasze Piaski w Pysznicy. Tematem zajęć były...

Pokaż swoje 100 dni do matury i zgarnij nawet 2000 złotych lub inne cenne nagrody! 1000 lub 2000 złotych, a także vouchery na...

Ta strona używa cookie i innych technologii. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.