Subpage slide
Jestem Uczniem Jestem Rodzicem Jestem Kandydatem

Klasy wojskowe Złotej Kościuszkowskiej w Akademii Wojsk Lądowych we Wrocławiu

21 czerwca 2023 | Bogusław Łój

W dniach 16 – 18 czerwca 2023 r. uczniowie klas LO o edukacji wojskowej naszej szkoły wzięło udział w kursie zorganizowanym przez Akademię Wojsk Lądowych we Wrocławiu. Plan kursu dla uczniów Zespołu Szkół nr 2 im. Tadeusza Kościuszki obejmował różne tematy.

Pierwszym z nich były podstawy posługiwania się bronią (składanie, rozkładanie, łączne czynności do wykonywania zadań ogniowych z broni strzeleckiej, rzut granatem, zasada działania, odbezpieczanie).

Kolejny temat dotyczył podstaw terenoznawstwa (nawigowanie na mapie i busoli). Temat trzeci obejmował podstawy szkolenia medycznego (pierwszą pomoc, zakładanie opatrunków, ewakuację rannego z pola walki, organizację punktu medycznego).

Podstawy SURVIVALU należały do kolejnego tematu, uczniowie uczyli się rozpalania ogniska, uzdatniania wody, maskowania, bytowania.

Następny temat dotyczył życia podchorążego. Ostatni - szósty - odnosił się do podstaw posługiwania się bronią – strzelanie na trenażerze LAS-3/MANTIS.

Z poligonu młodzież udała się do stadniny koni, gdzie odbyły się zajęcia dotyczące poznania własnej osobowości. W niedzielę w Akademii, najpierw odbył się wykład dotyczący promocji i rekrutacji na uczelnię, później zaś miały miejsce zajęcia na strzelnicy specjalistycznej z wykorzystaniem trenażerów. Na zakończenie pobytu we Wrocławiu uczniowie zwiedzali Panoramę Racławicką.

Opiekę nad uczniami klas mundurowych sprawowali nauczyciele: Pani Iwona Szewc, Pan Marian Herok i Pan Krystian Lebioda

Opracowanie: Iwona Szewc
A.Ł.

Zobacz inne wpisy

Zestawy podręczników w roku szkolnym 2024/25

01 lipca 2024 | Dariusz Smolarek

Szkolny zestaw podręczników szkolnych Poniżej prezentujemy szkolny zestaw podręczników szkolnych w Zespole Szkół Nr 2im. Tadeusza...

Podsumowanie wydarzeń w roku szkolnym 2023/2024

26 czerwca 2024 | Jakub Bożek

Serdecznie zapraszamy do obejrzenia naszego filmowego podsumowania roku szkolnego 2023/2024! To był rok pełen wyzwań, emocji i...

Harmonogram egzaminów poprawkowych Egzamin poprawkowy z przedmiotu/ów Data Sala Godzina rozpoczęciaCzęści pisemnej Godzina...

Ta strona używa cookie i innych technologii. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.