Subpage slide
Jestem Uczniem Jestem Rodzicem Jestem Kandydatem

Kolejna edycja programu edukacyjnego "Junkers szkoli" rozpoczęta

29 października 2018 | Agencja magico

JUNKERS SZKOLI to program edukacyjny, który marka Junkers-Bosch prowadzi, we współpracy ze szkołami średnimi, kształcącymi na kierunkach: technik gazownictwa, technik urządzeń sanitarnych i pokrewnych. Celem programu jest poszerzanie wiedzy uczniów w zakresie nowoczesnych urządzeń i systemów grzewczych. Uczestnicy zyskują przydatną na rynku pracy wiedzę ekspercką oraz biznesową. Program ma także na celu promocję zawodu instalatora urządzeń grzewczych.

 

W ramach programu marka Junkers-Bosch szkoli nauczycieli w Centrach Szkoleniowych Junkers w Warszawie, Poznaniu i Krakowie. Następnie nauczyciele przekazują zdobytą wiedzę zainteresowanym uczniom, przygotowując ich do testów z trzech obszarów: techniki kondensacyjnej, techniki solarnej i pomp ciepła.

 

Do tegorocznej edycji z naszej szkoły zgłosiło się  30 uczniów z klas: 3 BSI (Technik Urządzeń Sanitarnych), 3TEC (Technik Systemów Energetyki Odnawialnej) i 4TEC (Technik  Systemów Energetyki Odnawialnej).  

 

Zdobytą na zajęciach wiedzę uczestnicy sprawdzają w e-testach. W każdym z nich najlepsi będę mieli szansę zdobyć nagrody: elektronarzędzia marki Bosch. Uczeń z najlepszym łącznym wynikiem we wszystkich trzech testach w danej szkole, otrzyma od marki Junkers nagrodę główną. Jest to voucher na kurs i egzamin na uprawnienia gazowe i elektryczne w zakresie eksploatacji urządzeń, instalacji i sieci na stanowisku dozoru. Dodatkowo w ramach programu oferowane jest szkolenie z przedsiębiorczości, które pozwala uzupełnić wiedzę praktyczną uczniów o kompetencje biznesowe. Organizatorem programu, którego celem jest także promocja zawodu instalatora techniki grzewczej, jest marka Junkers.

 

Opiekę merytoryczną nad programem w naszej szkole sprawują nauczyciele: Barbara Dzikowska, Anna Mróz

Zobacz inne wpisy

Z przyjemnością informujemy, że w tym roku szkolnym uczennice z klas 2Dg i 2Fp (grupa technik przemysłu mody) wzięły udział...

Morsowanie w klasach 1TP i 2Fg

24 lutego 2021 | Dariusz Smolarek

W dniu 15 lutego 2021 roku odbyła się lekcja wychowawcza on-line na kąpielisku Nasze Piaski w Pysznicy. Tematem zajęć były...

Pokaż swoje 100 dni do matury i zgarnij nawet 2000 złotych lub inne cenne nagrody! 1000 lub 2000 złotych, a także vouchery na...

Ta strona używa cookie i innych technologii. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.