Subpage slide
Jestem Uczniem Jestem Rodzicem Jestem Kandydatem

Kolejna udana akcja krwiodawstwa w ZS Nr2

13 Grudzień 2022 | Dariusz Smolarek

29 listopada w auli ZS nr 2 w Stalowej Woli odbyła się następna w dziejach szkoły zbiórka krwi wśród uczniów, nauczycieli i rodziców. Tym razem mottem ogólnopolskiej kampanii RCKiK było hasło " Twoja krew, moje życie". Akcja przebiegała spokojnie i sprawnie, choć emocji nie brakowało. Dla większości chętnych było to bowiem zupełnie nowe doświadczenie.

Według informacji zebranych przez ekipę medyczną, do rejestracji zgłosiły się 43 osoby, a krew udało się pobrać po wcześniejszej szczegółowej weryfikacji 17 ochotnikom. W sumie zebrano 7,5 litra tego życiodajnego płynu ustrojowego.  

Krwiodawstwo to misja i odpowiedzialność. A świadomość uratowania komuś życia jest jedną z najistotniejszych wartości honorowego krwiodawstwa. Tylko dzięki ofiarności Honorowych Dawców Krwi możliwe jest niesienie pomocy pacjentom, którzy wymagają leczenia krwią i jej składnikami.  

Serdeczne podziękowania i wyrazy uznania kierujemy pod adresem wszystkich, którzy odpowiedzieli na nasz apel i stawili się w wyznaczonym terminie w punkcie poboru krwi. Udział w akcji tak licznej grupy uczniów wzmacnia w nas wiarę w człowieka i wskazuje na fakt, że nasza młodzież nie pozostaje obojętna na losy i potrzeby innych ludzi.   

Współorganizatorami akcji byli:
ks. Łukasz Popiak,
p. Justyna Czech,
p. Bogusław Łój,
p. Anna Bącal- Dycha
Plakaty promocyjne:
P. Piotr Burszta  

Opracowała: A. Bacal-Dycha
Red. P.U.

Zobacz inne wpisy

Turnieje e-sportowe

03 lutego 2023 | Bogusław Łój

Sport elektroniczny (e-sport) to forma rywalizacji, w której przedmiotem działań zawodników są gry komputerowe. Rywalizacja...

Zapytanie ofertowe - KOSZULKI T-SHIRT

03 lutego 2023 | Dariusz Smolarek

Zapytanie cenowe na koszulki t-shirt Formularz oferty - załącznik nr 5...

Spotkanie wychowawców klas (z wyjątkiem klas maturalnych) z rodzicami odbędzie się 07.02.2023 r. o godzinie 17:00. Harmonogram...

Ta strona używa cookie i innych technologii. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.