Subpage slide
Jestem Uczniem Jestem Rodzicem Jestem Kandydatem

Kolejny sukces uczniów LO o edukacji wojskowej i obrona tytułu mistrza

06 października 2019 | Agencja magico

W Ośrodku Szkolenia Poligonowego Wojsk Lądowych w Żaganiu w dniach 22-28 września 2019 roku odbył się V Centralny Zlot Klas Mundurowych. Uczestniczyło w nim 16 najlepszych klas mundurowych z całej Polski wyłonionych w drodze eliminacji wojewódzkich. Uczniowie Zespołu Szkół Nr 2 im. Tadeusza Kościuszki w Stalowej Woli zwyciężyli wojewódzkie eliminacje i tym samym jako najlepsza klasa mundurowa reprezentowali w Żaganiu województwo podkarpackie.

 

29 uczniów klasy wojskowej pod opieką pułkownika Mariana Heroka i nauczyciela Krzysztofa Momota wytrwale walczyło w konkurencjach przygotowanych przez organizatorów zlotu: w marszobiegu, szkoleniu ogniowym i w przedsięwzięciach artystycznych. Byli to: Urszula Stój, Laura Szuba, Grzegorz Żak, Wiktoria Giemza, Adrian Kaczor, Marek Kulka, Katarzyna Pacholec, Marcel Kata, Szymon Kuliński, Natalia Sobiło, Kornel Kus, Jakub Kuciel, Paweł Sprysak, Gabriela Bieniek, Angelika Muciek, Patrycja Samołyk, Julia Wójcik, Katarzyna Fiut, Krystian Siembida, Jakub Małkowski, Wojciech Chudzik, Roksana Lechoszest, Dawid Sprysak, Szymon Bochniak, Bartosz Bogacz, Jakub Wielgosz, Patryk Winiarczyk, Magdalena Gładysz, Bartosz Górak.

 

Po raz kolejny uczniowie Złotej Kościuszkowskiej okazali się najlepsi w kraju w szkoleniu ogniowym. I miejsce zdobyli: Paweł Sprysak, Marcel Kata, Marek Kulka, Wiktoria Giemza, Urszula Stój, Grzegorz Żak, Laura Szuba, Szymon Kuliński, Gabriela Bieniek, Angelika Muciek, Krystian Siembida, Dawid Sprysak. Uczniowie potwierdzili tym samym wieloletnie, ogólnopolskie zwycięstwa w strzelectwie sportowym uzyskując wynik 584/600.

 

Zobacz inne wpisy

Z przyjemnością informujemy, że w tym roku szkolnym uczennice z klas 2Dg i 2Fp (grupa technik przemysłu mody) wzięły udział...

Morsowanie w klasach 1TP i 2Fg

24 lutego 2021 | Dariusz Smolarek

W dniu 15 lutego 2021 roku odbyła się lekcja wychowawcza on-line na kąpielisku Nasze Piaski w Pysznicy. Tematem zajęć były...

Pokaż swoje 100 dni do matury i zgarnij nawet 2000 złotych lub inne cenne nagrody! 1000 lub 2000 złotych, a także vouchery na...

Ta strona używa cookie i innych technologii. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.