Subpage slide
Jestem Uczniem Jestem Rodzicem Jestem Kandydatem

Konkurs „Ochrona danych osobowych w cyfrowej dżungli”

16 marca 2023 | Bogusław Łój

Prezes UODO zaprasza uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych uczestniczących w XIII edycji programu „Twoje dane – Twoja sprawa” do wzięcia udziału w konkursie pod hasłem „Ochrona danych osobowych w cyfrowej dżungli”.

Celem konkursu jest zachęcenie młodych ludzi do głębszego zainteresowania się problematyką ochrony prywatności i danych osobowych w Internecie, popularyzowanie wiedzy o ochronie danych osobowych, a także podkreślenie istotnej roli tematyki ochrony prywatności i danych osobowych w życiu każdego człowieka.

Konkurs polega na nagraniu i zmontowaniu filmiku krótkometrażowego w formie rolki (reels) lub przygotowaniu pracy artystycznej w formie rysunku czy komiksu pt. „Ochrona danych osobowych w cyfrowej dżungli”.

Do umiejętnej ochrony danych osobowych potrzebna jest wiedza o ryzyku (zagrożeniach), przepisach, zabezpieczeniach i prawach, a prezentacja tych zagadnień w atrakcyjnej formie wizualnej pozwoli lepiej zrozumieć tę problematykę poprzez różnorodność środków wyrazu i artystycznej ekspresji dzieci i młodzieży.

Nabór prac i ogłoszenie wyników

Prace konkursowe należy przysyłać elektronicznie do 14 kwietnia 2023 r. za pośrednictwem następującego linku i kodu dostępu:

https://e-learning.uodo.gov.pl/course/view.php?id=10
Klucz zapisu: KDU22-23

Wyniki konkursów zostaną ogłoszone do 12 maja 2022 r. na stronie internetowej www.uodo.gov.pl oraz przekazane e-mailem szkolnym koordynatorom programu. Udział w konkursie jest dobrowolny i bezpłatny. Na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody.

Regulamin konkursu można znaleźć na stronie internetowej UODO pod adresem: https://uodo.gov.pl/pl/527/2646

Małgorzata Chojnacka-Szempruch
szkolny koordynator programu

Zobacz inne wpisy

Dzień Ziemi 2023

27 marca 2023 | Dariusz Smolarek

Dzień Ziemi to największe ekologiczne święto świata, więc to doskonała okazja do organizowania różnego rodzaju wydarzeń promujących...

 Zapraszamy wszystkich do udziału w akcji ekologicznej: ''Wszystkie dzieci zbierają elektrośmieci''. Zbiórka dotyczy zużytego...

Ta strona używa cookie i innych technologii. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.