Subpage slide
Jestem Uczniem Jestem Rodzicem Jestem Kandydatem

Konkurs „Ochrona danych osobowych w cyfrowej dżungli”

16 marca 2023 | Bogusław Łój

Prezes UODO zaprasza uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych uczestniczących w XIII edycji programu „Twoje dane – Twoja sprawa” do wzięcia udziału w konkursie pod hasłem „Ochrona danych osobowych w cyfrowej dżungli”.

Celem konkursu jest zachęcenie młodych ludzi do głębszego zainteresowania się problematyką ochrony prywatności i danych osobowych w Internecie, popularyzowanie wiedzy o ochronie danych osobowych, a także podkreślenie istotnej roli tematyki ochrony prywatności i danych osobowych w życiu każdego człowieka.

Konkurs polega na nagraniu i zmontowaniu filmiku krótkometrażowego w formie rolki (reels) lub przygotowaniu pracy artystycznej w formie rysunku czy komiksu pt. „Ochrona danych osobowych w cyfrowej dżungli”.

Do umiejętnej ochrony danych osobowych potrzebna jest wiedza o ryzyku (zagrożeniach), przepisach, zabezpieczeniach i prawach, a prezentacja tych zagadnień w atrakcyjnej formie wizualnej pozwoli lepiej zrozumieć tę problematykę poprzez różnorodność środków wyrazu i artystycznej ekspresji dzieci i młodzieży.

Nabór prac i ogłoszenie wyników

Prace konkursowe należy przysyłać elektronicznie do 14 kwietnia 2023 r. za pośrednictwem następującego linku i kodu dostępu:

https://e-learning.uodo.gov.pl/course/view.php?id=10
Klucz zapisu: KDU22-23

Wyniki konkursów zostaną ogłoszone do 12 maja 2022 r. na stronie internetowej www.uodo.gov.pl oraz przekazane e-mailem szkolnym koordynatorom programu. Udział w konkursie jest dobrowolny i bezpłatny. Na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody.

Regulamin konkursu można znaleźć na stronie internetowej UODO pod adresem: https://uodo.gov.pl/pl/527/2646

Małgorzata Chojnacka-Szempruch
szkolny koordynator programu

Zobacz inne wpisy

Międzynarodowy Dzień Ziemi

23 kwietnia 2024 | Bogusław Łój

...

„Są takie piękne słowa: godność, człowieczeństwo. Tego broniliśmy” /Marek Edelman/ W dniu 19 kwietnia obchodzimy rocznicę...

Finał Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Budowlanych

18 kwietnia 2024 | Bogusław Łój

W dniach 10-12 kwietnia 2024 odbył się finał Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Budowlanych w Bydgoszczy. W finale tym uczestniczyło...

Ta strona używa cookie i innych technologii. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.