Subpage slide
Jestem Uczniem Jestem Rodzicem Jestem Kandydatem

Konkurs ogólnopolski o energii odnawialnej

21 maja 2018 | Agencja magico

Zakończyły się etapy szkolne III Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy o Energetyce Odnawialnej, który jest organizowany przez Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 w Sieradzu wraz z Wydziałem Mechaniczno-Energetycznym Politechniki Wrocławskiej oraz firmą Tweetop ze Szczecina ? producent pomp ciepła. W tej części Konkursu udział wzięło 2078 uczniów z 83 placówek z terenu całej Polski.

 

Uczniowie mieli za zadanie rozwiązać w ciągu 60 minut test składający się z 40 pytań. Patronat honorowy nad Konkursem sprawuje: Pan Starosta Sieradzki Mariusz Bądzior, Stowarzyszenie ?Polski Ruch Czystszej Produkcji?, Ministerstwo Energii oraz Minister Edukacji Narodowej. Konkurs został również objęty patronatem takich firm, jak: HEWALEX Sp. z o.o Sp. k. z Czechowic-Dziedzic, Galmet Sp.z o.o. Sp. k. z Głubczyc, Eko Technology Robrt Grubski z Sieradza, Tinby Sp. z o.o. ze Zduńskiej Woli oraz Viessmann Sp. z o.o. z Wrocławia. Patronat medialny nad Konkursem objęli: TVP3 ? oddział Łódź, rozgłośnia Nasze Radio oraz portal GLOBEnergia.pl.

 

Miło nam poinformować że w etapie okręgowym znaleźli się uczniowie klasy trzeciej technika urządzeń i systemów energetyki odnawialnej: Przemysław Skiba i Hubert Sikora. Uczniowie po osiągnięciu dobrych wyników otrzymali pamiątkowe dyplomy i byli zadowoleni ze swojego pierwszego udziału w takim konkursie zarówno na poziomie szkolnym i rejonowym. Opiekę nad uczniami w Krakowie sprawował Artur Wróblewski.

  [gallery link="file" columns="4" ids="50864,50863,50862,50861"]

Zobacz inne wpisy

Warsztaty z Wędrującym Filmoznawcą

02 marca 2021 | Dariusz Smolarek

W dniu 1 marca 2021r. odbyły się warsztaty  filmowe online z Wędrującym Filmoznawcą  panem Mateuszem Wiskulskim na temat:...

Z przyjemnością informujemy, że w tym roku szkolnym uczennice z klas 2Dg i 2Fp (grupa technik przemysłu mody) wzięły udział...

Morsowanie w klasach 1TP i 2Fg

24 lutego 2021 | Dariusz Smolarek

W dniu 15 lutego 2021 roku odbyła się lekcja wychowawcza on-line na kąpielisku Nasze Piaski w Pysznicy. Tematem zajęć były...

Ta strona używa cookie i innych technologii. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.