Subpage slide
Jestem Uczniem Jestem Rodzicem Jestem Kandydatem

Konkurs Poezja Herberta inspiruje... rozstrzygnięty!!!

24 stycznia 2019 | Agencja magico

Rok 2018 był rokiem Zbigniewa Herberta. To jeden z najbardziej bezkompromisowych  i wiernych wyznawanym ideałom powojennych poetów. Dzięki temu jego wiersze stawały się manifestami kolejnych pokoleń. Jako poeta wyrosły z tradycji i z filozofii greckiej i chrześcijańskiej przymierzał dawne wzorce zachowań do wyzwań dnia dzisiejszego.

 

 

W imieniu czytelników pytał o Boga, ojczyznę, sens życia i przyszły kształt świata. Czas sprawia, że jego wiersze, w prosty sposób dotykające prostych spraw, mają niezwykłą, coraz większą siłę i nadal znajdują liczne grono czytelników.

 

Mogą stać się również inspiracją dla młodych ludzi wrażliwych na piękno słowa. Poezja Herberta inspiruje... to nazwa konkursu ogłoszonego w grudniu 2018 r. przez nauczycieli bibliotekarzy ?  p. Irenę Bednarczyk i p. Małgorzatę Chojnacką-Szempruch. Zadaniem uczniów było zaprojektowanie okładki tomiku poezji Zbigniewa Herberta.

 

21 stycznia 2019 r. w bibliotece szkolnej odbyło się ogłoszenie wyników i wręczenie laureatom nagród oraz pamiątkowych dyplomów przez p. wicedyrektor Longinę Ordon oraz organizatorki konkursu.

 

Nagrodzeni zostali:

 

I miejsce ? Sylwia Pudełko z kl. IV TGO

II miejsce ? Patrycja Sabat z kl. III TP

III miejsce ? Gabriel Wiśniewski z kl. I TC

 

Zwycięzcom serdecznie gratulujemy!

 

Zobacz inne wpisy

Z przyjemnością informujemy, że w tym roku szkolnym uczennice z klas 2Dg i 2Fp (grupa technik przemysłu mody) wzięły udział...

Morsowanie w klasach 1TP i 2Fg

24 lutego 2021 | Dariusz Smolarek

W dniu 15 lutego 2021 roku odbyła się lekcja wychowawcza on-line na kąpielisku Nasze Piaski w Pysznicy. Tematem zajęć były...

Pokaż swoje 100 dni do matury i zgarnij nawet 2000 złotych lub inne cenne nagrody! 1000 lub 2000 złotych, a także vouchery na...

Ta strona używa cookie i innych technologii. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.