Subpage slide
Jestem Uczniem Jestem Rodzicem Jestem Kandydatem

Lekcja Historii w Muzeum Regionalnym

18 listopada 2019 | Agencja magico

W czwartek 14 listopada uczniowie klasy II TC wraz z wychowawcą p. Barbarą Tworek i p. Małgorzatą Terlecką udali się do Muzeum Regionalnego na wystawę i lekcję muzealną pt. ?Kresy moje, utracone. Ze wspomnień mieszkańców Stalowej Woli?.

 

Wystawa podzielona jest na kilka części. Jedna z nich opowiada o życiu codziennym na Kresach w przededniu wybuchu II wojny światowej. To opowieść o życiu rodzinnym i sąsiedzkim w wielokulturowych wsiach, miasteczkach i miastach.

 

Kolejna część wystawy to etap wybuchu II wojny światowej, który całkowicie odmienił życie Kresowian. Ogromna strata, często dramatyczne przeżycia, stały się nieodłącznym elementem wspomnień mieszkańców Kresów.

 

Ekspozycję zamyka tematyka osobistego doświadczania Kresów. Dla niektórych to rodzinne strony, dla innych tereny turystyczne, a dla jeszcze innych przestrzeń zupełnie nieznana.

 

Tłem dla wspomnień są muzealne dzieła malarskie, sztuka sakralna, użytkowa i pamiątkarska oraz ikonografia udostępniona przez polskie muzea i archiwa.

 

Zdjęcia: Małgorzata Terlecka

 

Zobacz inne wpisy

Z przyjemnością informujemy, że w tym roku szkolnym uczennice z klas 2Dg i 2Fp (grupa technik przemysłu mody) wzięły udział...

Morsowanie w klasach 1TP i 2Fg

24 lutego 2021 | Dariusz Smolarek

W dniu 15 lutego 2021 roku odbyła się lekcja wychowawcza on-line na kąpielisku Nasze Piaski w Pysznicy. Tematem zajęć były...

Pokaż swoje 100 dni do matury i zgarnij nawet 2000 złotych lub inne cenne nagrody! 1000 lub 2000 złotych, a także vouchery na...

Ta strona używa cookie i innych technologii. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.